Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

0
Advertisement

Ziraat Bankası internet bankacılığı nasıl kullanılır ne gibi işlemler yapılır? Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası, ülkemizdeki üç devlet bankasından biridir. Kuruluşu Osmanlı zamanına dayanan Ziraat Bankası günümüzde hala Türkiye’nin önde gelen banka kuruluşları arasındadır. Kuruluşu zamanından bu yana kendini çağa göre yenilemiş ve teknolojiye ayak uydurmayı başarmış bir kuruluştur. Günümüzde hemen hemen herkesin bir kredi kartı var veya bir şekilde banka ile bir ilişkisi var. İster istemez bankaya gitmemiz gerekiyor ve banka kuyrukları can sıkıcı olabiliyor. Üstelik artık insanların çok fazla zamanı yok ve banka işlemleri uzun kuyrukları olan ve zaman isteyen işlemler. Ayrıca günümüzde şehir yaşamında özellikle büyük şehirlerde insanlar bir koşuşturma halinde, her yere yetişmek zorundalar ve bu uzun süren banka işlemleri zamanımızın büyük çoğunluğunu öldürüyor. Aynı zamanda iş yaşamında her zaman hafta içi izin almak kolay olmuyor.

Kullanıcının bütün bu sorunlarının çözümü ise teknoloji ile bulundu. Teknoloji sayesinde artık banka işlemlerini banka şubesine gitmemize gerek kalmadan internetten kolaylıkla yapabiliyoruz. Ziraat Bankası da teknolojinin getirdiği bu imkandan kullanıcılarının yararlanmasına imkan sağladı. İnternet bankacılığı ile hem zaman kaybından kurtulmuş oluyoruz hem de yapmak istediğimiz işlemleri hiç yorulmadan yerimizden kalkmadan bir kaç adımla gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu da günlük hayatımızda büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu yazımızda internet bankacılığı ile ilgili ayrıntılara yer vereceğiz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nedir?

İnternet bankacılığı, şubeye giderek yapabileceğiniz hemen hemen bütün işlemleri hiç yerinizden kalkmadan, çaba harcamadan sıra beklemeden internet üzerinden yedi gün yirmi dört saat yapabilirsiniz. İnternet bankacılığından yararlanmak için Ziraat Bankası’nda bir vadesiz hesabınızın bulunması yeterlidir. Ziraat Bankası internet şubesi aracılığıyla faturalarınızı yatırabilir, havale veya eft yapabilir, cep telefonu hattınıza TL yükleyebilir, çeşitli sivil toplum kuruluşlarına bağışta bulunabilir veya hesap hareketlerinizi kontrol edebilirsiniz. Ziraat internet bankacılığı ile yapabileceğiniz işlemler bunlarla sınırlı değil, daha bir çok işlemi internet şubeden yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı istediğimiz zaman ulaşabileceğimiz bir platform olduğu için hızlı işlem yapmamızı sağlıyor.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

İnternet şubesi başvurunuzu hem Ziraat Bankası şubelerinden hem de Ziraat Bankasının resmi internet sayfasından Online başvuru formu ile başvuruda bulunabilirsiniz. Online başvuruda kredi kartının tanımlı olması, şubeler aracılığı ile başvuruda ise en az bir tane mevduat hesabınız bulunması gereklidir.

Eğer Ziraat Bankası müşterisiyseniz ve daha önce hiç internet bankacılığını kullanmadıysanız ve online başvuru ile internet bankacılığına başvuracaksanız öncelikle, önünüze çıkan sayfada T.C. kimlik numarası ve kayıtlı cep telefonu numarası bilgilerinizi girmeniz gerekir. Daha sonra sistemde kayıtlı olan telefon numarasına bir onay numarası gönderilecek ve aynı anda  bu şifrenin girileceği alan önünüze gelecektir. Onay şifresini girdikten sonra başvurunuz tamamlanmış olacak ve İnternet Bankacılığı şifreniz kayıtlı olan telefon numarasına mesaj olarak atılacaktır. Ancak size mesaj gelmezse Şifremi Unuttum bağlantısına tıklayıp gerekli adımları takip ederek şifrenizi oluşturabilirsiniz veya 0820 220 00 00 numaralı müşteri iletişim merkezini arayarak şifre oluşturabilirsiniz.

Advertisement

Eğer başvurunuzu Ziraat Bankası şubesinden yapacaksanız, talebinizi belirtip başvurunuz tamamlandıktan sonra müşteri numaranız size görevli tarafından verilecek ve başvurunuz onaylandıktan sonra internet bankacılığı şifreniz sistemde kayıtlı olan telefon numaranıza mesaj olarak gönderilecektir.

Ziraat bankası internet bankacılığı için şifre almak bu kadar kolay sadece bir kaç adım ile şifrenizi alıp internet şubesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Ziraat bankası internet bankacılığı şifrenizi aldınız ve kullanmaya başladınız. Öncelikle www.ziraat.com.tr adresine girerek üstte bulunan “İnternet Şubesine giriş” butonuna tıklarsanız internet bankacılığı sayfası önünüze açılacaktır. Bu sayfa giriş sayfasıdır. Müşteri numaranız veya TC. kimlik numaranız ve internet bankacılığı şifrenizi doğru girerseniz, internet bankacılığına giriş için bir diğer adım olan SMS onayı bölümü açılacaktır ve sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza bir onay şifresi gelecektir. Bu şifreyi üç dakika içinde girmeniz gerekir. Bu süre içinde şifreyi girmezseniz, tekrar aynı şifreyi kullanamazsınız.

Eğer bu süre geçtiyse en baştan internet şubesine giriş yaparak aynı işlemleri tekrarlayıp tekrar şifre gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Gönderilen şifreyi beş kere yanlış girerseniz, parolanız kilitlenir ve sistemden dışarı atılırsınız. Parolanızı müşteri hizmetlerini arayarak tekrar açtırabilirsiniz. Onay şifresini belirtilen zaman içinde ve doğru olarak  girdiğiniz taktirde internet şubesi açılmış olacak.

Bu sayfada, kartınızda bulunan bakiyeniz, profil bilgileriniz, giriş bilgileriniz gibi verileri görebilirsiniz. Yukarıda bulunan üst menüden “işlem yap” butonuna tıklayarak yapabileceğiniz işlemler menüsü ile karşılaşırsınız. Bu menüden yapmak istediğiniz işlemi seçip gerekli adımları takip edere işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yine üst menüde işlem yap butonunun yanında “durumunu izle” butonuna tıklayarak, hesap hareketleri, hesap bilgileri, kredi bilgileri, başvurularınız, ödemeleriniz gibi verilere ulaşabilirsiniz.

Advertisement

Ziraat Bankası internet bankacılığı çok kolay ve pratik bir şekilde hazırlanmış. Hem istediğiniz menüyü kolaylıkla bulabiliyorsunuz hem de her şeyi görebiliyorsunuz. Ziraat Bankası internet bankacılığı sayfasının bu kolay tasarımı yapacağımız işlemleri keyifle yapmamızı ve çok zorlanmadan vakit kaybetmeden yapmamızı sağlıyor.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply