AirDrop Nedir? Airdrop Denen Kavram Neden Var?

0
Advertisement

Airdrop kavramı kripto para piyasalarını takip eden kişiler tarafından sıkça duyulmaktadır. Özellikle ücretsiz para kazanma siteleri vb. yerlerde de son dönemde sıkça AirDrop ifadelerinin kullanıldığını görmekteyiz. Bu makalemizde sizlere AirDrop hakkında merak edilen detayları paylaşmaya çalışacağız.

AirDrop Nedir? Özellikleri Nelerdir? Nasıl Kazanılır?

Arka Plan Kaynak : pixabay.com

Airdrop Nedir?

Airdrop, kripto paraların az miktarda tamamen ücretsiz olarak veya ufak tefek işlerin yapılması karşılığında dağıtılmasıdır. Kripto para camiasında Airdrop, kripto paraların ücretsiz bir şekilde kullanıcılara dağıtılmasını ifade etmektedir. Bu hediyeyi alabilmek için kişinin elinde bir miktar kripto para bulunması veya blog yazısı göndermesi gereklidir. Airdrop, kripto para projelerinin paralarına yaygınlık kazandırmak için yaptığı bir promosyon olarak görülebilir. Airdrop’un amacı kripto paraların bilinirliğini artırmak ve mümkün olduğunca çok kişiyi oyununun içine çekmektir. Örneğin CloudBounca blok zinciri, Mart 2018’de kullanıcılarına 8 milyon token dağıttı.

Airdrop Denen Kavram Neden Var?

Airdrop işlemini gerçekleştirmek için birden fazla neden bulunabilir. Bunlardan bazıları tanıtım yapmak gibi iyi niyetli olabilir. Öte yandan bazı Airdroplar ise insanları kandırma amacı taşır. Airdrop konusundaki bazı popüler nedenler aşağıdaki gibidir.

  • Toplam Arzı Dengelemek: Airdrop yapmanın en önemli amaçlarından biri toplam arzı dengelemektir. Böylelikle tokenların kullanıcılar arasında daha dengeli dağıtılması sağlanır ve merkeziyetçiliğin önüne geçilir.
  • İnançlı İlk Yatırımcıları Ödüllendirmek: Birçok blok zinciri, ICO’larını ve tokenlerini ilk başlarda alan yatırımcıları ödüllendirmek ister ve yatırımcıları ödüllendirmek için ücretsiz token dağıtmaktan daha iyi bir yol olamaz. Ayrıca, bu sayede ilk yatırım yapan kişilerin tokenleri daha uzun süre elde tutmaları sağlanır.
  •  Yeni Kripto Parayı Tanıtmak: Yeni bir kripto para piyasaya çıktığında kripto paranın bilinirliğini artırmak amacıyla Airdrop yapılır. Bu sayede birçok kullanıcının token sahibi olması sağlanır.
  •  Pazarlama ve Hile: Kripto para konusundaki en güncel trendlerden biridir belki de bu. Kripto paralar pazarlama amacıyla dağıtılır ve bu olay sayesinde daha çok gelir beklenir. Ayrıca, birçok kötü niyetli firmanın da Airdrop yaptığı da gözlemlenmiştir.

Airdrop’lardan Nasıl Haberdar Olunur?

Güncel AirDrop paylaşımlarını bundan böyle web sitemiz DijitalParalar.İo adresinden takip edebilirsiniz. Bundan böyle sitemiz üzerinden sizlerle en güncel airdropları paylaşmaya çalışacağız. Ayrıca sitemiz dışında güncel airdroplara ulaşmanında bir çok yolu bulunur. Bunlardan en önemlisi kripto para forumlarını ve haber sitelerini düzenli olarak takip etmektir. CoinSutra, Airdroplar hakkında en çok bilgi veren ve haber yapan kripto para sitesidir. Bunun dışında Airdroplardan haberdar olmak için Crypto Airdrops ve Airdropalerts.com gibi sitelerden de faydalanabilirsiniz. Bunun dışında çeşitli sosyal medya sayfalarında ve gruplarında Airdroplar hakkında haberler görebilirsiniz.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply