Bitcoin yeni bir kilometre taşını işaret ediyor: 700.000 numaralı blok çıkarıldı

0
Advertisement

Bitcoin (BTC) ağının faaliyete geçmesinden bu yana 12 yıldan fazla bir süre geçti. Ona eşlik eden uzun blok zinciri, 11 Eylül Cumartesi günü yeni bir dönüm noktasına ulaştı: 700.000 numaralı blok çıkarıldı.

btc.com’dan alınan metriklere göre, blok 1.28 MB ağırlığında ve 1.276 işlem içeriyordu. Ancak, İspanyolca tanımlama bölümünde yalnızca “bilinmeyen” göründüğünden, hangi madencilik havuzunun veya madencinin başarıyı tamamladığı bilinmiyor. Aynısı, olayın tam olarak 04:14 UTC’de ve toplam 49.601.54 BTC hacminde gerçekleştiğinin bildirildiği mempool.space hizmeti tarafından atılır.

Şanslı madenci, 6.25 BTC’lik ödüle ek olarak dahil edilen işlemlerden elde edilen komisyonları aldı. Ücretlerin ödenmesi için miktar 0.1538 BTC olarak gerçekleşti, bu da toplam 6.40 bitcoin anlamına geliyor. CriptoNoticias fiyat hesaplayıcısına göre, ana kripto para biriminin mevcut fiyatında, rakam yaklaşık 300.000 ABD dolarını temsil ediyor.

Coin Nedir? Token Nedir? Coin ve Token Arasındaki Farklar

Kaynak : pixabay.com

Bitcoin ağı aktif ve genişliyor

Bitcoin ağının 700.000 mayınlı bloğa ulaşması ve yerli kripto para biriminin 45.000 doların üzerinde bir fiyata sahip olması, dijital sistemin daha güncel olduğunu gösteriyor. Klonların, proje çatallarının ortaya çıkması ve blok zinciri ağları için diğer tekliflerin gelmesiyle bile, Bitcoin ya bir ödeme aracı, değer güvencesi ya da yatırım olarak genişlemeye devam ediyor.

Bu dönüm noktası tarafından vurgulanması gereken bir diğer husus, Bitcoin’in deflasyonist para politikasının sorunsuz çalışmasıdır. Bu, CriptoNoticias tarafından geçmişte bildirildiği üzere, Çin’deki madencilerin çıkışına, birden fazla ülkedeki yasaklara veya düzenlemelere, piyasa oynaklığına ve “yavaş” bir ağ olduğu veya çevreye katkıda bulunmadığı yönündeki suçlamalara rağmen.

Daily Cryptocurrency Developments and News

Source : pixabay.com

Her 210.000 blokta, Bitcoin ağı verilen BTC’yi yarıya indirir. Başlangıçları sırasında, her bir mayınlı blok, bir teşvik olarak karşılığında 50 BTC üretti, şu anda bu rakam 6.25 BTC’dir. Toplamda 21 milyon bitcoin çıkarılacak ve 18.813,000 BTC zaten dolaşımda veya sahiplerinin gözetiminde.

Advertisement

Ağda elde edilen başarı, uluslararası bitcoiner topluluğu tarafından fark edilmedi. Geliştirici Pieter Wuille, rakamın ne kadar temsili olduğuna dair bir hatıra mesajı yayınladı.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply