BlackRock’un Bitcoin Yatırımlarını Genişletme Hedefi ve Kripto Piyasasındaki Eğilimler

0
Advertisement

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un Bitcoin’e olan ilgisinin artmasıyla birlikte kripto para piyasasındaki güncel gelişmeleri keşfedin. BlackRock’un Bitcoin yatırımlarını genişletme planları ve küresel çapta yükselen kripto para birimi trendleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bitcoin

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, kripto para birimi Bitcoin’in yatırım portföylerini genişletmeyi düşünüyor. Şirket, Bitcoin’in önemli bir benimsenme potansiyeline işaret ederek, yatırımcıların güveninin arttıkça, Bitcoin’e daha belirgin bir rol verebileceğini belirtti.

Son zamanlarda Wall Street Journal’a konuşan BlackRock’un küresel sabit gelirler başkanı Rick Rieder, şirketin Bitcoin’e olan sınırlı maruziyetini kabul etti. Rieder, yatırımcıların zamanla Bitcoin’e daha da rahat hale geldikçe, BlackRock’un yatırım portföylerinde Bitcoin’e daha büyük bir yer ayırabileceğini ifade etti.

“Zaman, bunun varlık tahsis çerçevesinin büyük bir parçası olup olmayacağını gösterecek,” diyen Rieder, “Zamanla insanlar, ona karşı daha da rahat hale gelirler.”

Rieder ayrıca, yatırımcılara Bitcoin ile ilgili erişilebilir yollar sunmanın önemini vurguladı, bunun sahiplik, ticaret veya likidasyon yoluyla olabileceğini belirtti. Ayrıca, bireysel ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i meşru bir varlık olarak benimsemesiyle, potansiyel büyüme için artan bir fırsat olduğunu vurguladı.

Advertisement

“Varlığı benimseyen insanların sayısı arttıkça, yukarı yönlü potansiyelin gerçek olduğunu düşünüyoruz,” diye ekledi.

BlackRock’un Bitcoin varlıklarını artırmayı düşünmesi, kripto para yatırım araçlarına artan ilgi eğilimiyle paralel bir şekilde gelmektedir. Özellikle, BlackRock zaten bir spot Bitcoin ETF Fonu başlatmış ve şu anda dijital para birimi değeri 3 milyar doların üzerinde olan bir fon yönetmektedir. Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) geçen ay onaylanmasından bu yana, BlackRock ve Fidelity, toplamda 6,39 milyar dolarlık Bitcoin çeken en büyük on ABD ETF’si arasına girmiştir.

Bu arada, Grayscale Bitcoin Trust ETF (GBTC) spot ETF onaylarından bu yana toplamda 6,8 milyar doların üzerinde büyük çıkışlar yaşamıştır.

Hatırlanmalıdır ki Bitcoin, Aralık ayının sonlarında BlackRock’un spot ETF onayının potansiyelini çevreleyen spekülasyonlarla önemli bir yükseliş yaşadı. BlackRock CEO’su Larry Fink, bu artışı, yatırımcıların devam eden İsrail çatışması ve küresel terörizm endişeleri arasında “kaliteli” varlıklara sığınma arayışlarına bağladı.

Ayrıca, Fink, Bitcoin’in genişleyen benimsenmesine yönelik iyimserliklerini dile getirerek, BlackRock’un kripto para piyasasına girişinin, şirketin müşteriler için anlaşılır ve erişilebilir yatırım seçenekleri sağlama misyonuyla uyumlu olduğunu vurguladı.

Advertisement

“Yatırımı demokratikleştirmekle sorumlu olduğumuza inanıyoruz. Önemli çabalar sarf ettik ve küresel rolü oynayan ETF’lerin yatırımları dönüştürmedeki yeri sadece başlangıç,” dedi Fink.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply