Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Başvurulur? Nasıl Kullanılır?

0
Advertisement

Ziraat internet bankacılığı teknolojinin gelişmesiyle birlikte müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Arama motoruna www ziraat com tr yazmanız yeterlidir.

İnternet bankacılığı müşterilerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Ziraat Bankasıda bu gelişime ayak uydurma adına çeşitli hamleler yapmaktadır. Belki de teknolojiyi en çok kullanan sektörlerden bir tanesi bankacılık sektörüdür.

İnternet bankacılığı; yapacağımız işlemleri şubeye gitmemize gerek kalmadan yapabilmemizi sağlar. Ziraat Bankası internet bankacılığında, para yatırma ve çekme dışındaki bütün işlemleri yapabilirsiniz.

Ziraat bankası internet şubesi sitesine girebilmek için öncelikle bu bankada bir hesap açtırmanız ve müşteri numarası almanız gerekmektedir. Müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranızla www. ziraat.com.tr adresinden cep telefonunuzla doğrulama yapılarak şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonraki seferleriniz de bu şifre ile giriş yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığının en büyük faydası şubeye gitmenize gerek kalmayacağından, zaman kaybınız ortadan kalkmaktadır. Evden ya da iş yerinden internete bağlanabileceğiniz bir aygıtla bankacılık hizmetlerinden faydalanabilmektesiniz.

Ziraat Bankasının internet şubesinden yapamayacağınız tek işlem olan para yatırma veya para çekme işlemini de ATM vasıtasıyla yapabileceğinizden, şubeye girmeden bütün bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Şimdi hiç bilmeyen bir kişi Ziraat bankası internet sayfasında ki işlemini nasıl yapabilir? Onu anlatacağız.

Advertisement

Ziraat Bankası Bireysel İnternet Şubesi Girişi

Yandex veya başka bir arama motoruna www.ziraat.com.tr yazarak gelen sayfayı tıklayarak açın. Bireysel veya kurumsal işlemlerden hangisini kullanıyorsanız onu tıklayabilirsiniz. Biz bireysel kullanıcılar için işlem yapıyormuş gibi anlatmaya çalışacağız.

Bireysel kullanıcıyı tıkladığınızda karşınıza gelen sayfa sizden müşteri numaranızı ( TC kimlik nosu da olur), internet bankacılığı şifrenizi ister. Bunları girdikten sonra Ziraat bankası internet şubesine girişiniz gerçekleşir. Eğer daha önceden şifreniz yoksa ya da unuttuysanız, şubede kayıtlı olan cep telefonunuz vasıtasıyla yeni bir şifre alabilirsiniz.

Ziraat Bankası internet bankacılığında bankada yapabileceğiniz her işlemi yapabilirsiniz. Havale, eft, hesap detayları, yatırımlar, kredi kartı işlemleri, fatura ödemeleri, vergi ödemeleri, ogs-hgs ödemeleri, döviz işlemleri, fon alım ve satımları gibi birçok hizmeti internet bankacılık şubesinden alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet bankacılığı zamandan kazandırdığı gibi, hesabınıza istediğiniz an ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Tam anlamıyla hesabınızın hareketleri kontrolünuz altına girmektedir. Ziraat İnternet şubesinde birçok işlem ücretsizdir. Yalnız eft yada kredi kartıyla işlem yapmak istediğinizde her bankada farklı olan ücretle ücretlendirilirsiniz.

Ziraat Katılım İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası katılım bankacılığı ile birlikte genel olarak girişimciler ve katılımcılar bu şubeyi kullanabilir. Ziraat Katılım bankacılığının internet üzerinden yapılması sayesinde Türkiye’nin her yerindeki işletmeciler ile birlikte bankacılık hizmetlerini almak mümkündür.

Advertisement

Ziraat Bankası üzerinde yer alan güvenli tedbirler sayesinde bütün hesaplar koruma altına alınmaktadır. Koruma altına alınabilen hesaplar sayesinde gerekli olan işlemlerin her birisi gün içerisinde yapılabilir.

Ziraat Katılım İnternet Şubesi Giriş

Ziraat  katılım ile birlikte internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak internet şubesi şifresi edinmeniz gerekir. Ziraat Katılım şubelerine giderek internet bankacılığı şifrelerini alabilirsiniz. Bu şifrelerin daha sonraki aşamada telefon bankacılığı ile tespit edilmesi gerekir. Ziraat katılım bankacılığı üzerinde yer alan işlemlerde havale ve eft gibi imkanlar da yer almaktadır.

Ziraat Katılım internet bankacılığını her zaman önemli bir şekilde kullanmak için işlemlerinizi telefon üzerinden de yapabilirsiniz. Mobil uygulamalar ile birlikte internet şubesini de aktif bir şekilde kullanmak mümkün olmaktadır. Ziraat Katılım bankası bu bakımdan oldukça yenilikçidir.

Ziraat Devlet Bankası Olunca İnternet Şubesi de Yavaş

Ziraat Bankası bir devlet bankası olmakla birlikte, pek çok kişi bu bankayla çalışmayı tercih ediyor. Gerek öğrencilerin KYK durumlarından dolayı devlet il anlaşmış olan bankanın Ziraat Bankası, gerekse emekli maaşı alan kişinin aylıklarını aldıkları bankanın Ziraat Bankası olması sebebiyle pek çok kişi Ziraat Bankası üzerinden işlem yapmaktadırlar. Ancak Ziraat Bankası’ nın internet şubesinin ve yapılan işlemlerin biraz yavaş olması vatandaşları da kısmen zor durumda bırakabilmektedir. Banka çok fazla müşterisi olduğundan ve bu kişiler de yoğun olarak internet kullandıklarından ötürü zaman zaman internette teknik olarak belirli sıkıntılar yaşanabilmektedir.

Advertisement

Ziraat Bankası’ nda yaşanan bu problem sebebiyle pek çok kişi Ziraat Bankası’ nın yavaş olmasını devlet bankası olmasına bağlamaktadır. Ziraat Bankası ise uzun yıllardır kurumsallaşmış bir banka olarak sürekli kendini yenilemek ve sürekli alt yapısını güçlendirmek isteyen bir banka olarak dikkat çekmektedir. Ziraat Bankası’ nda yaşanan tüm bu gelişmelerin altında, yazılım uzmanları bulunmaktadır. Yazılımcılar internet sitesini ve uygulamaları sürekli olarak düzenlemekte ve geliştirmektedir.

Geliştirilen uygulamalar hızlı olursa siteye erişim de son derece kolay olarak dikkat çekmektedir. Siteye erişimin hızlı olması müşterilerin de banka hakkında olumlu düşünmesine sebep olmaktadır. Özellikle birçok özel teşebbüslü banka, çok hızlı internet şubesine sahip olduğundan dolayı kişilerin birçoğu da bu bankaları tercih etmek ister. Ziraat Bankası ilerleyen dönemlerde son derece aktif olacaktır.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply