Yapı Kredi Konut Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir? Gereken Belgeler

2
Advertisement

Yapı Kredi Bankası konut kredisi başvuru koşulları nelerdir? Yapı Kredi Bankası konut kredisi kullanmak isteyenler için özellikler ve koşullar

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvuru Koşulları

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvuru Koşulları

Konut kredisi denildiğinde akla ilk gelen bankalardan biri Yapı Kredi Bankası’dır. 120 aya varan vade süreleri ve avantajlı faiz oranları Yapı Kredi konut kredisini cazip kılmaktadır. Sizde Yapı Kredi konut kredisi başvurusu yapmayı düşünüyorsanız yazımızın devamında ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Özellikleri

Yapı Kredi konut kredisi maksimum 120 vade ile kullandırılan bir kredi ürünü olup, kredi tutarı satın alınacak konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’i oranında olabilmektedir. Satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %100’üne kadar ek konut teminatı verilmesi halinde %80’in üzerinde kredi kullanımı değerlendirilmektedir. Yapı Kredi konut kredisi başvurusu için kişinin en fazla 70 yaşında olması şarttır. Kredi kullanmanız halinde taksitlerinizi kendiniz belirleyeceğiniz dönemlerde ve tutarlarda ödemeniz mümkündür. İsteğiniz halinde ara ödeme yaparak kalan taksit tutarlarınızın azalmasını sağlayabilir ya da kalan ödemelerinizi belirlenen tarihten önce ödeyerek kredinizi kapatabilirsiniz. Yapı kredi ev kredisinden iki kişi ortak olarak da faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Nüfus cüzdanı, gelir belgesi (serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi; emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi; son iki aya ait güncel maaş bordrosundan biri ya da antetli kağıda yazılmış ve şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirketin imza sirküleri ve yetki belgesi; kira geliri bulunuyorsa tapu ile kira kontratı fotokopisi), son üç aya ait başvuru sahibinin adına düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz ve telefon gibi faturalardan birinin aslı ya da üç ay içinde alınmış ikametgah belgesi (eğer adres paylaşım sistemindeki adres bilgisi güncel ise bu belgeler talep edilmemektedir), satın alınacak konuta ait tapunun fotokopisi.

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvuru Kanalları

Yapı Kredi ev kredisi için başvuru yapabileceğiniz çeşitli kanallar bulunmaktadır. Dilerseniz Yapı Kredi Bankası’nın web sitesi üzerinden veya Yapı Kredi Bireysel İnternet/Mobil Şubeleri üzerinden haftanın 7 günü 24 saat başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular menüsünde bulunan “Konut Kredisi Başvurusu” adımını takip etmeniz yeterli olacaktır. Size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek konut kredisi başvurusu yapmanız da mümkündür.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


2 yorum

 1. cemal demir on

  ben cemal demir doğum tarihim 14.09.1961 devlet memuru olarak görev yapmaktayım aylık gelirim 4500 tl 60 ay vadeli konut kredisini alabiliriyim.

  • Merhaba;

   Buraya yazıklarınız maalsef Yapı Kredi Bankasına ulaşmamaktadır. Bu sitenin Yapı Kredi ile organik bir bağı bulunmamaktadır.

   Teşekkürler

Leave A Reply