T-Bank (Turkland Bank) Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

0
Advertisement

Turkland Bank Bankası müşteri hizmetleri numarası kaçtır? Turkland Bank müşteri hizmetleri hattı ve T-Bank hakkında bilgiler

T-BANK (TURKLANDBANK)

T-BANK (TURKLANDBANK) MÜŞTERİ HİZMETLERİ NUMARASI : 444 82 65

1985 yılından bu ayana farklı isimler altında hizmet veren T-Bank olarak ya da Turkland Bank adı altında hizmet veren bankanın Müşteri Hizmetleri telefon numarası 444 TBANK yani 444 8265 olarak belirlenmiştir.

Günümüzde T-Bank özellikle KOBİ bankacılığı operasyonlarında uzmanlaşmış kadrosu ile hizmet vermeye devam ederek kuırumsal ve ticari bankacılık ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.

T-Bank Hakkında

Banka, 1985 yılında Bank of Bahrain and Kuwait’in İstanbul Şubesi olarak kurulmuş, 1991 yılında Bahreyn ve Kuveyt Bankası A.Ş. unvanıyla bağımsız bir kurum olarak varlığını devam ettirmiştir. 1992 yılında ismi Garanti Yatırım ve Ticaret Bankası A.Ş. olarak değişmiş, 1997 yılında ise MNG Bank A.Ş. olmuştur.

Yapılan görüşmeler neticesinde 2006 yılında Arab Bank ve BankMed, MNG Bank A.Ş hisselerinin % 91’ini devralmıştır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) 29 Aralık 2006 tarihli kararıyla da satış işlemi onaylanmıştır. Ocak 2007 tarihi itibarıyla hisse devri tamamlanmış, Arab Bank hisselerin %50’sine ve BankMed ise hisselerin %41’ine sahip olmuştur. 3 Nisan 2007 tarihinde ise Banka’nın adı Turkland Bank A.Ş., kısaltılmış şekliyle T-Bank olarak değiştirilmiştir.

Advertisement

15 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul kararı ile T-Bank’ın sermayesinin 500 Milyon TL’den 650 Milyon TL’ye çıkarılmasına karar verilmiştir ve bugün itibarıyla T-Bank’ın mevcut ortaklık yapısı şu şekilde olmuştur: BankMed %50, Arab Bank %50. Arab Bank ve BankMed’in bireysel ve kurumsal bankacılık alanlarındaki köklü uzmanlığı ve 1930’lu yıllara uzanan gelişmiş bankacılık deneyimi, T-Bank’ın vizyonuna katkıda bulunmaktadır.

Ana hissedar bankaların oluşturduğu sinerji, T-Bank’ın çalışmalarına güç katmakta, aynı zamanda müşterilerin finanasal partner olarak tercihlerinde büyük rol oynamaktadır. T-Bank, etkin varlık gösterdiği kurumsal ve ticari bankacılık alanlarındaki faaliyetlerine de yoğun bir şekilde devam etmektedir


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply