Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım?

0
Advertisement

Kredi kartı borcunu ödeyemeyenlerin ne yapmaları gerektiği ile ilgili yazımız. Kredi kartını ödeyemeyen modern kölelerden biri misiniz?

Kredi Kartının Bloke Olması

Kredi kartını ödeyemeyen dünya üzerindeki milyonlarca (abartmıyoruz) insandan birimisiniz. O halde sizlerde modern köle olmuş ya da modern köleliğe doğru hızlı adımlar ile ilerliyorsunuz demektir. Bu gerçeği özümsemezseniz her daim mutlaka bir kredi kartı borcunuz mutlaka olacaktır hem de ölene kadar.

Kredi kartı her ne kadar çağımızın gerçeği olmazsa olmazı gibi gösterilse bile aslında evet hayatımızda kredi kartı olmayabilir. Anne ve babalarımız bu şekilde mi yaşlamıştı da şimdi bizler bu şekilde yaşamaya alıştık. Kesinlikle anne ve babalarımız ceplerinde para var ise çarşıya gidip ihtiyaçlarını (özellikle altını çizmek gerekiyor) alıp evlerine geri dönerlerdi. Düşünseniz o dönemlerde parası olmamasına rağmen dilediği her mağazadan insanların alışveriş yapacaklarını söyleselerdi (ki kredi kartının geçmişi aslında çok eskiye gider ama ülkemizde yoktu) güler geçerlerdi. Tepkileri günümüz insanından çok farklı olur ve mantıklı bulmazlardı. “Para almadan kim kime neden böyle bir şey yapsın vardır bu işte bir iş” diye düşünürlerdi. Sonuna kadarda haklılardır.

Şimdi bizim meselemize gelelim. Kredi kartı borcum var ödeyemiyorum ne yapmalıyım?. Tabii ki tasarruf yapmalısınız başka hiçbir yolunuz yok. Kesinlikle temel ihtiyaçların dışına çok fazla çıkılmadan bir süre yaşanır bir de tanıdık birinden faizsiz borç alınır ise kredi kartı borçları hemen ödenir ve kredi kartları kapatılmalıdır. Hiç olmadı bir taneye indirin. Eliniz kalem kağıt alıp boışuna hesaplamalara girişmeyin onun yerine evinizde oturup kitap okuyun hem kafanız dağılır :). Yani hesap kitap yapmanın gerçekten kimseye bir faydası yok. Tek yapmanız gereken almanız gereken şey size gerçektyen gerekiyor mu gerekmiyor mu? Dışarıda yemek yiyecekseniz yemeğe vereceğiniz parayı iyi düşünün basit bir şeyler ile atıştırıp eve gidip ev yemeği yemek mi yoksa dışarıda kebaplar, dönerler v.s. yemek mi daha ekonomik.

Yani örnekler çoğaltılır sayın modern köle kardeşim. Mandra Filozofu gibi olun demiyoruz tabii ki ama alışveriş yaparken hele hele kredi kartı ile bir şeyler alacaksanız bir sakin olun arkadaşım. Elinde ki kredi kartını yavaş yavaş aşağıya indir ve cüzdanına geri koy. Başka şansın yok yoksa seni vuracaklar. Bu yazıyı okuduğuna göre de yaralısın zaten.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply