Banka ATM’si Kartınızı Vermiyorsa Ne Yapmalısınız?

0
Advertisement

Banka ATM’lerinin insan hayatına girmesi, insan hayatlarını oldukça kolaylaştırmıştır. Hemen hemen tüm bankacılık işlemlerini bu kanal ile yapmak mümkündür.

Günümüzde, 18 yaş ve üzeri tüm bireyler bankacılık işlemlerini ATM vasıtası ile yapmaktadır. İş yerleri de, personellerin maaş ödemelerini veya prim ödemelerini maaş kartlarına yatırmak sureti ile gerçekleştirmektedir. Personelde istediği her ATM aracılığı ile parası kolayca çekebilmektedir. Artık Türkiye’nin her kesiminde ve her bölgesinde ATM’lere rastlamak mümkündür.

Banka ATM’sine Para Sıkışırsa Ne Yapmalısınız?

Kaynak : pixabay.com

Karşılaşılan ATM Sorunları

ATM’ler bünyelerinde bir yazılım bulundurdukları ve gün içerisinde çok fazla insan tarafından kullanıldığı için çok sık bir şekilde arıza vermektedir. İnsanlar tarafından en çok merak edilen soru; ”banka ATM’si kartınızı vermiyorsa ne yapmalısınız?” sorusu olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında, eğer banka önünde veya yakınlarındaki ATM kullanılıyor ise banka müşteri temsilcisine durumu anlatarak bir dilekçe yazılır.

Daha sonrasında kart yetkili kişi tarafından ATM içerisinden alınarak kart sahibine teslim edilir. Eğer banka şubesinden uzakta bir yerde, kart ATM içerisinde kalırsa, hemen müşteri hizmetleri aracılığı ile bilgilendirme yapılıp, en yakın şubeye dilekçe vererek, bir sonraki iş günü içerisinde kartın teslimatı yapılır.

ATM’lerde Karşılaşılan Diğer Sorunlar

ATM’ler kötü niyetli kişiler tarafından da kullanıldığı için ATM önlerine kart bilgilerini kopyalayan bir düzenek konularak kullanıcılar zor durumda bırakılabilir. ATM geçici bir süre hizmet verememekte olduğu zamanlarda olmaktadır. Bunun sebebi, ATM içerisinde bakım veya sayım yapılıyor olmasıdır. Bir süre beklenilmesi durumunda ATM aktif hale gelecektir. Bunların dışında yaşanan en büyük sorun, ATM kartı ATM içerisinde iken para yatırma işlemi sırasında hem kartın hem de paranın el konulmasıdır.

ATM’den Yatırdığım Para Hesabımda Gözükmüyor? Ne Zaman Geçer?

Kaynak : Pixabay.com

Bu durumda kullanıcılar mesai saatinde ise hemen banka ATM’sinin bulunduğu banka şubesine gidilerek, bu sorunu hangi ATM’de rastlanıldığı ve hangi saat aralığında mağdur olduğu bilgilerini içeren bir dilekçe ile durumu yetkiliye bildirmek gerekmektedir. Eğer mesai saati dışında böyle bir durumla karşılaşılırsa, bir sonraki iş günü beklenmeli ve aynı şekilde dilekçe vermek sureti ile el konulan para ve kart iadesi istenir.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply