3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

0
Advertisement

Yeni bir ev alırken; yeni eşyalar, taşınma masrafı, bankadan alınan kredinin dosya ve tapu masrafları ilk etapta sizi maddi açıdan sıkıntıya düşürecektir.

Fakat bankaların bu konuda size sağladığı kampanyalar arasında bulunan 3 ay ertelemeli konut kredisi, acil nakit ihtiyacında sonradan ödeme seçeneğiyle tercihiniz olabilir. Bankaların müşteri potansiyelini arttırmak ve kar sağlamak amacıyla yaptığı kampanyalar arasında bulunan üç ay ertelemeli kredi insanlara da cazip gelmektedir.  3 ay erteleme seçeneği taşıt kredilerinde ve bireysel kredilerde bize kolaylık sağlarken  konut kredisinde de bu seçenek ön plana çıkmıştır. Bankaların müşterilerine sağladığı vade artırma, taksit erteleme gibi uygulanan bu esneklikler kredi talebini arttırmıştır. Ertelemeli kredide ortaya çıkan faiz oranı ya ilk taksitte toplu olarak alınır ya da diğer aylara eşit olarak dağıtılır.

3 Ay Ertelemeli Konut Kredisinde Aranan Şartlar ve Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bu krediyi alırken bankaların sunduğu şartlar diğer kredilerdeki gibidir. Burada karşımıza yine kredi geçmişimiz çıkacaktır. Daha önce bankalarla sorun yaşamamış bir müşteriyseniz kredi almakta sıkıntı yaşamayacaksınız. Bu noktada kredi notu devreye girmektedir. Bankanın sizin bankacılık hareketleriniz hakkında KKB (Kredi Kayıt Bürosu) dan aldığı olumlu bilgiyle krediniz onaylanacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması yanında düzenli gelir sahibi ve sigorta sürekliliği de etkili olacaktır. Çünkü bankaların yapacağı ödeme planı sizin aylık hane gelirinizle orantılı olacaktır. 18 yaşını geçmiş olmak ve alınacak evin üstünde herhangi bir ipotek olmaması da gerekmektedir. Şahsen bankaya yapacağınız başvuruda;

  • T.C nüfus cüzdanı ya da ehliyet
  • İkametgah bilgileriniz için güncel fatura
  • Aylık hane gelirinin belgesi
  • Alınacak evin tapusu istenmektedir.

Yapılan başvurunun onayı sonrasında evin değeri belirlenecektir. Bankalar evin ekspertiz tarafından belirlenen değerinin %80 i kadar kredi imkanı sunmaktadırlar. Banka tarafından anlaşmalı firmadan gönderilen ekspertiz evi çeşitli kriterler altında değer biçecektir. Evin konumu, yaşı, büyüklüğü, fiziksel özellikleri, sosyal imkanları vs. göz önünde bulundurularak bu değer ortaya çıkacaktır.  Başvurunuz onaylanıp, değer belirlendikten sonra krediniz kısa sürede hesabınızda olacaktır.

3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Kredi almak çoğumuzun zaman zaman yararlandığı finansal kaynaktır. Bankaların yaptığı çeşitli kampanyalar, internet ve sms yoluyla bile yapılabilen başvurular bunu daha da kolay hale getirmiştir. Bankalar içinde kar etme yolu olan çeşitli kampanyalar; farklı faiz ve vade oranlarıyla karşımıza çıkmaktadır. 3 ay ertelemeli seçeneklerde bizlere cazip gelen kredi türüdür. Maddi sıkıntı çeken ve hemen ödemeleri yapamayacak olan müşteriler için yapılan 3 ay ertelemede tabi ki  farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Bankalar bu fırsatı sunarken kendilerine de kar amacı gütmektedirler. 3 ay ertelemeli konut kredisi veren bankaları inceleyelim.

Erteleme Konut Kredilerinden En Düşük Faiz Oranı Ziraat Bankasın’da

Ziraat Bankasının 120 aya kadar vade imkanı sunduğu konut kredisinde %1.03 faiz oranı uygulamaktadır. 3 ay ertelemeli seçenekte ise bu oran %1.19 gibi bir rakam olmaktadır. Ertelemeden dolayı oluşan faiz farkı da kampanya kapsamındaki ödeme planında belirtilmektedir. İnternet bankacılığı ya da sms yoluyla da yapılabilen başvuruda banka, sizin hakkınızda araştırma yaparak krediye uygun olup olmadığınızı belirleyecektir.

Advertisement

Garanti Bankası En Fazla Vade İmkanı Sağlamaktadır!

Garanti Bankası da ara ara çeşitli kampanyalar düzenleyen tercih edilen bir bankadır. MORTGAGE olarak adlandırdığı sistem ile 240 aya vadeli konut kredisi veren bankalar arasında en çok vade imkanı ile lider konumdadır. %1.25 oranında faiz uygulayan bankanın erteleme seçeneği de bulunmaktadır. Ekspertiz değerinin %75 ine kadar kredi imkanı sağlayan banka kriterlerine uymanız karşılığında size kredi verecektir.

Vakıfbank Kamu Çalışanlarına Özel Avantajlar Sunmaktadır

Vakıfbank’ın kamu çalışanlarına sunduğu bu seçenekte, eğer bir kamu çalışanıysanız 3 ay ertelemeli konu kredisinden faydalanabilirsiniz. 48 aya kadar vade imkanı seçeneği bulunan banka kampanyaya özel daha az dosya masrafı uygulamaktadır. Bu kampanyada kredi sadece yeni konut alımlarında verilmektedir. Faiz oranı alınacak kredi oranına göre değişmektedir.

Halkbank Düşük Faizli 3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi İmkanları Oldukça Cazip!

Halkbankın 3 ay ertelemeli konut kredisinde uyguladığı faiz oranı %1.19 dur. Kredinizi aldıktan 3 ay sonra ödeme imkanı sunan banka 120 aya kadar vade imkanı uygulamaktadır. Aylık taksitleri ister eşit miktarlı, isterse bütçenize uygun farklı seçeneklerde planlama seçeneği de bulunmaktadır.

Denizbank İnternet Bankacılığı İle Ön Onay Kabul Etmektedir

Denizbank bu konuda vade oranına göre faiz uygulayarak evin ekspertiz değerinin %75 ine kadar kredi imkanı sağlamaktadır.İnternet bankacılığından  ön başvurunuzu yaptıktan sonra, bir kefil ve kredi notu araştırmasıyla kredinizi alabilirsiniz.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply