Advertisement

Sözleşmeli üretim kredisi nedir? Sözleşmeli üretim kredisi ile ilgili olarak bilgiler veren yazımız. Sözleşmeli Üretim Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

İhtiyaçların, gelir ve giderlerin, kazanç oranlarının ve benzeri durumların birbirine karışmaması için tarım sektöründeki iş payları belirli dallarla birbirinden ayrılmaktadır. Bu sayede detaylı bir şekilde planlama yapmak mümkün olmaktadır. Tarım sektöründeki çeşitli gereksinimler için bankalar pek çok kredi ürünü tahsis etmektedir. Bunlardan biri de sözleşmeli üretim kredisidir. Yazımızın devamında sözleşmeli üretim kredisi nedir sorusunun yanıtını ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Sözleşme dahilinde üretim yaparak faaliyet gösteren kişilere tahsis edilen kredi ürününe sözleşmeli üretim kredisi adı verilmektedir. Birçok yatırım için imkan sağlayan sözleşmeli üretim kredisi tohum, gübre ve yem gibi ihtiyaçların yanı sıra üretim tesislerini geliştirmek isteyenlere de kullandırılmaktadır. Sizde geçiminizi tarımdan sağlıyorsanız sözleşmeli üretim kredisinden yararlanabilir ve nakit gereksinimlerinizi kolaylıkla çözüme ulaştırabilirsiniz.

Ülkemizde bulunan pek çok banka müşterilerine sözleşmeli üretim kredisi ürünleri sunmaktadır. Genellikle bankalar yapılacak üretim maliyetinin %85’ine kadar sözleşmeli üretim kredisi tahsis etmektedirler. Kısacası bu kredi ürününden yararlanarak ihtiyacınızın tamamı için değil belirli bir oranı için bankalardan gereksinim duyduğunuz finansal desteği temin edebilirsiniz. Sözleşmeli üretim kredisinde vade süresi bankadan bankaya değişmekte olup genellikle maksimum vade süresi 24 ay olarak belirlenmiştir. Sözleşmeli üretim kredilerinin en cazip yönlerinden biri ise esnek ödeme periyotlarına sahip olmalarıdır. Kendi belirleyeceğiniz zaman aralıklarında 1, 3, 6 ya da 12 ayda bir olmak üzere kredi geri ödeme imkanına sahip olmanız mümkündür. Bu sayede maddi olarak sıkışıklık yaşamadan ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sözleşmeli Üretim Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Bankaların talep etmiş olduğu nüfus cüzdanı fotokopisi, çiftçilik belgesi ve üretim sözleşmesi gibi belgelerle birlikte bankaların şubelerine sözleşmeli üretim kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kendiniz için en uygun şartlara sahip kredi ürününü seçmek için tüm bankaların kredi ürünlerini detaylı bir şekilde incelemeniz yararınıza olacaktır. En güncel sözleşmeli üretim kredisi veren bankalar arasında VakıfBank, QNB Finansbank, Türkiye Ekonomi Bankası ve Ziraat Bankası ilk sıralarda yer almaktadır.

Advertisement

Leave A Reply