Refinansman Kredi Nedir? Refinansman Nedir, Nasıl Yapılır ve Avantajları

0
Advertisement

Refinansman nedir? Refinansman ile ilgili bilgiler. Refinansman nasıl yapılır ve avantajları ile dezavantajları nelerdir?

Kısaca refinansman için kredinin yeniden yapılandırılması denilebilir. Çoğu zaman kredi sahibini oldukça rahatlatan refinansman işlemleri nedir ve nasıl yapılır?

Refinansman Kredi Nedir? Refinansman Nedir, Nasıl Yapılır ve Avantajları

Kaynak : pixabay.com

Refinansman nedir? Nasıl yapılır?

Refinansman özellikle konut kredilerinde sıkça başvurulan bir yöntemdir. Piyasadaki faiz oranları düştükten sonra güncel ve daha düşük faiz oranları ile borcun yeniden yapılandırılması olarak geçmektedir.

Özellikle aylık kredi tutarı yüksek olan kişilerin tercih etmesi gereken refinansman kredilendirmesi ile ya ödediğiniz taksit sayısını azaltırsınız ya da ödediğiniz meblağı aşağı indirirsiniz. Burada seçim siz ve banka arasında yapılacak olan görüşmelerde ortaya çıkacaktır.

Refinansman kredisi avantajlı mıdır?

Genellikle avantajlı olmakla birlikte bazen avantajlı olmamaktadır. Refinansman işlemlerinde öncelikle kağıt üzerinde de olsa önceki krediniz kapandığından erken kredi kapatma cezası ödeyeceksiniz. Bu birinci dezavantaj.

Ayrıca refinansman işlemlerinde yeniden kredi masrafı ödemeniz bankanız tarafından istenebilir. Bu da daha önceki krediye masraf ödemiş sizlere aynı kredi için yeniden masraf ödemeniz anlamına da gelecektir.

Advertisement
Refinansman Kredi Nedir? Refinansman Nedir, Nasıl Yapılır ve Avantajları

Kaynak : pixabay.com

Bu sebeple masraflar, erken kapama cezası ve bankanın size çıkartabileceği değişik masraf kalemlerini iyi analiz edip banka yetkilisi ile iyi hesap yapmalısınız. Bazı durumlarda refinansman kredisi kullanmak size zarardan başka bir şey vermeyeceğinden direkt bu işlemden vazgeçebilirsiniz.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply