Özel Sağlık Sigortası Alırken Nelere Dikkat Etmeli ?

0
Advertisement

Sağlık sigortası tercihinde pek çok faktör etkili olurken çoğu insan çeşitli nedenlerle özel sağlık sigortası yaptırmayı tercih etmektedir.

Çünkü hepimiz hastalandığımızda en iyi hizmeti alacağımıza emin olmak isteriz. Sağlık hizmetini alırken de en iyi sağlık kurumunda ve konusunda uzman olan doktorlar tarafından tedavi edileceğimizi taahhüt ile bilmek önemlidir.

Özel Sağlık Sigortası

Kaynak : pixabay.com

Bu kapsamda çeşitli sağlık sigortası firmaları tarafından sağlanan bu hizmet çeşitli özelliklerle ve fiyatlarla sunulmaktadır. Peki, özel sağlık sigortası alırken nelere dikkat etmeli? Hem bütçenize uygun, hem de ihtiyaçlarınıza uygun özellikleri olan sigorta poliçesini seçmeniz size oldukça faydalı bir hizmet sunacaktır.

Özel Sağlık Sigortasındaki Özellikler Nelerdir?

Öncelikle özel sağlık sigortası yaptırmadan evvel sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruları hakkında detaylı olarak bilgiler alın ve sigorta şirketinin sektördeki çalışmaları ve referanslarını da mutlaka inceleyin. Özellikle genç yaşlarda yaptırılan özel sağlık sigortaları uzun seneler devam etmenin neticesinde yenileme işlemleri ve ekstra indirimler gibi avantajları da sizlere sunmaktadır.

Sektörel olarak pek çok kriter zamanla değişmekle birlikte yaşanabilecek bir mali kriz sırasında sigorta şirketinin devamlılığına ve mali yapısının sağlam olmasını araştırın. Eğer çok sık seyahat ediyorsanız ve yurtdışın gidiyorsanız yaşanabilecek olan acil durumları da sorunsuzca karşılayacak bir poliçe hizmeti satın almanız gereklidir.

Ayrıca özel sağlık sigortalarını seçerken düşük fiyatlı olmasından ziyade poliçenin geçerli olduğu hastane hizmetleri, sağlık kuruluşları hakkında herhangi bir kısıtlama olup olmadığına dikkat etmek önemlidir. Çünkü bazı özel sigorta şirketleri, hizmetin ucuz olması için fiyatları yüksek hastaneleri ve sağlık kuruluşlarını sigorta kapsamı dışında bırakmaktadır.

Advertisement
Özel Sağlık Sigortası

Kaynak : pixabay.com

Fiyatları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası yaptırmak isteyenlerin aklında bulunan en önemli sorulardan biri olan fiyatlar ise çeşitli kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle hangi sigorta şirketinin olduğu fiyatı etkilerken sigorta poliçesinin kapsamı, sigortalının yaşı, hastalıkları vb. pek çok özel kriter fiyatların değişkenliğini sağlarken fiyatlar ortalama 350 TL ile 8000 TL arasında değişmektedir

Özel Sağlık Sigortası Yapan Şirketler Hangileridir ?

  • Acıbadem Sigorta
  • Ak Sigorta
  • Allianz
  • Anadolu Sigorta
  • Axa Sigorta
  • Ergo
  • Güneş sigorta

yukardaki firmalardan sizlerde teklif alarak kolaylıkla sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply