Ön Onaysız Kredi Nasıl Alınır? Ön Onaysız Kredi Şartları Nelerdir ?

0
Advertisement

Acil kredi ihtiyacı olanlar ve bunun için ön anayı bekleyemeyecek olanlar için en önemli konuların başında ön onaysız kredi nasıl alınır? sorusunun cevabı geliyor.

Kredi

Bankaların kredi politikaları değişmek ile birlikte genel itibari ile bankalar kredi başvurularında ilk önce ön onay işlemini uyguluyor. Bunun anlamı ise krediyi kullanmak için şubeye gidilmesi ve bazı evrakların imzalanması olarak ifade ediliyor. Fakat bazı durumlarda acil kredi ihtiyacı ortaya çıkabiliyor. Tüketiciler hafta sonu ve akşam saatlerinde bu krediyi kullanmak için ön onaysız kredi veren bankaları tercih etmeleri gerekiyor.

Ön Onaysız Kredi Şartları

Ön onaysız kredi kullanmak isteyen kişilerin bazı hususlara dikkat etmesi gerekiyor. Burada en önemli nokta ise tüketiciler kendi müşterisi oldukları bankalardan ön onaysız kredi kullanma imkanına sahip oluyorlar. Çünkü diğer türlü bankalar için büyük bir risk unsuru olduğu için bankalar kendi müşteriler dışında ön onaysız kredi imkanı sunmuyor. Bankalar kredi değerlendirmesi yaparken ellerindeki veriler doğrultusunda bir karar veriyor. Bu doğrultuda kendi müşterisi olmayan kişilerden belirli bir evrak ve güvence isteme durumu oluyor.

Ön Onaysız Kedi Başvurusu

Ön onaysız kredi başvuruları genellikle bankalar tarafında anında kredi imkanı olarak sunuluyor. Her bankanın ön onaysız kredi için belirli bir kredi limiti bulunuyor. Bu doğrultuda bankaların birçoğu için ön onaysız kredi kullanma limiti 40 bin TL ile sınırlandırılıyor.

Ön Onaysız Kredi Sunan Bankalar

Ülkemizde birçok banka ön onaysız kredi imkanı sunabiliyor. Bu doğrultuda ön onaysız kredi nasıl alınır? sorusunun cevabı olarak genel olarak Enpara, İş Bankası,Garanti Bankası ve Akbank üzerinden onaysız kredi kullanma şansı ve oranı çok daha yüksek bir şekilde gerçekleşiyor. İnternet üzerinden ön onaysız kredi için 7 gün 24 sata başvuru yapılabiliyor.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply