Normalleşme Sürecinde Vakıfbank Avantajlı Konut Kredisi Paketi Başvurusu ve Şartları

0
Advertisement

Koronavirüs sonrası normalleşme adımları ile birlikte açıklanan Vakıfbank Konut kredisi kampanyası hakkında bilgi ve başvurusu.

Normalleşme Sürecinde Vakıfbank Avantajlı Konut Kredisi Paketi Başvurusu ve Şartları

Kredinin Özellikleri

  • Vakıfbank’ın bu kampanyası, sıfır/birinci el ve ikinci el konut alımları için geçerli olacaktır.
  • Müşteri başına verilebilecek kredi miktarı üç büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750.000.-TL, kalan diğer şehirlerimizde ise en fazla 500.000.-TL olacaktır.
  • Kampanya kapsamında kullandırılacak konut kredileri eşit taksitli ve azami 12 aya kadar ödemesiz dönemli olacaktır. Maksimum 15 yıllık konut kredisi kullanılabilecek.
  • Vakıfbank müşterilerinin tercihine göre belirtilen ödemesiz dönem vadesi daha kısa tutulabilecektir.
  • Detaylı bilgi almak için en yakın Vakıfbank şubesine uğrayabilir ya da Vakıfbank Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Faiz Oranı Tablosu

Kredi Adı Konut Türü Ödemesiz Dönem Azami Vade Kredi Limiti Faiz Oranı (Aylık)**** Kredi Tahsis Ücreti
Avantajlı Konut Kredisi Birinci El (Sıfır Konut) 12 Ay 12+168=180 Ay İstanbul, Ankara ve İzmir için azami 750.000; diğer iller azami 500.000 %0.64 Kredi Tutarı Üzerinden %0.5
İkinci El 12 Ay 12+168=180 Ay İstanbul, Ankara ve İzmir için azami 750.000; diğer iller azami 500.000 %0.74 Kredi Tutarı Üzerinden %0.5

Faiz Maliyet Tablosu

Avantajlı Konut Kredisi 1. El Alınacak Ücretler (TL)** Maliyet Oranları (%)***
Kredi Tutarı Vade (Ay) Faiz Oranı (Aylık)*** Kredi Tahsis Ücreti Ekspertiz Ücreti Aylık Toplam** Yıllık Toplam**
100.000TL 120 % 0.64 Kredi Tutarı Üzerinden % 0.5 1.100 TL %0.6708 %8.3531

**100.000 TL kredi için alınacak ücretler; kredi tutarı üzerinden %0.5 kredi tahsis ücreti ve 1.100 TL ekspertiz avans ücreti olarak alınıp gerçekleşen fatura bedeli kadar tahsilat yapılmaktadır.

***Aylık ve yıllık toplam maliyet oranlarına kredi için tahsil edilen kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, faiz ve vergiler dahildir. Konut sigortası ,DASK prim tutarı konutun lokasyonu ve m² gibi kriterlere göre değişiklik göstermekte olup, konut paket, DASK ve hayat sigortası maliyet hesaplamasına dahil edilmemiştir. Toplam maliyet oranları örnek vade ve örnek tutar üzerinden hesaplanmıştır.

***Kampanya faiz oranından, VakıfBank kredi kartı, ek hesap, otomatik ödeme talimatı, Kredili Hayat Sigortası, DASK, Konut Paket Sigortası ve mobil/internet bankacılık hizmetleri tanımlanan müşterilerimiz yararlanacaktır. Yıllık Maliyet oranına ilgili ürünler ve sigortalar dahil değildir. Sigorta ya da çapraz ürün türü ve maliyeti teminata göre değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi şubelerden edinilebilecektir.

Not: Banka, müşteriye sunulan kredi faiz oranı ve masraflarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Advertisement

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular için şu anda açıklanan bilgilere göre sadece şubelere gidilerek yapılabilecek. İleride oluşabilecek konut firmaları ile yapılan anlaşmalarda firma üzerinden de başvuru oluşabileceği tahmin edilebilmektedir.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply