Neden Kredi Alamıyorum / Çekemiyorum? Sebepleri Ne Olabilir?

0
Advertisement

Bir kredi başvurusu yaptınız. Ortada sizce bir sebep yok ya da birşeylerden şüpheleniyorsunuz ama emin değilsiniz. İşte istediğiniz yanıtlar. Neden kredi alamadığınız çekemediğinizin sebepleri.

Kredi

Değişik bankalara ya da sadece tek bir bankaya yapmış olduğunuz kredi başvurusu her seferinde geri mi dönüyor. Neden olduğunu anlayamıyormusunuz? İşte olabilecek bir kaç makul sebepten birileri aşağıdaki maddelerden biridir. Okuyup incelemenizi tavsiye ederiz.

Kredi Skorunuzu / Notunuz : Krediniz onaylanmıyorsa mutlaka kredi skorunuz ile ilgili bir sorun vardır. Ana sebep kredi skorunuzdur ve mutlaka kredi skorunuzu öğrenin deriz. Bankaların ilk baktıkları kriter olan kredi skorunuzu siz bilmeseniz dahi bankalar sistemden sizin skorunuzu öğrenmektedirler. Sizde kredi skorunuzu hemen öğrenmek için buraya tıklayınız ve Findeks‘e üye olun.

Gelir Durumunuz : Kullanmak istediğiniz kredi tutarının gelirinize oranı çok dengesiz olabilir. Bu durumu kendinizde kolaylıkla görebilirsiniz. Bu da kredinizin ret edilme sebeplerinden birisi olabilir. Kredi skorunuz yüksek fiuye örnek olarak veriyoruz bankalar size hemen 200.000 TL kredi vermezler. 🙂

Diğer Halihazırdaki Kredileriniz : Mevcut durumda bir ya da birden fazla krediniz var ise bu yeni kredi almanızı engelleyebilir. Böyle bir durumda borç transfer kredisi kullanabilir ve tüm krdi ve kredi kartlarınızı tek bir çatıda toplayıp yeni bir kredi başvurusu daha yapabilirsiniz.

Advertisement

Kara Liste : Eğer bir şekilde yanlışlıkla ve ya normal bir şekilde kara listeye girdiyseniz ağzınız ile kuş tutsanız mümkün değil kredi çekemezsiniz. Kara listeden çıkış yollarını araştırmaya başlayabilirsiniz.

Kefillik Durumlarınız : Başka birisine geçmişte kefil olmuş olabilir misiniz? Kefil olduğunuz bir kredide oluşan sorundan haberiniz olmayabilir. Eğer böyle bir durumunuz var ise hemen sorgulayın deriz.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply