Kredi Notu Neden Düşer? Findeks Kredi Notunu Düşüren Sebepler

0
Advertisement

Findeks Kredi Notu nuz neden ve hangi sebepler ile düşer. Findeks kredi notunun düşme sebepleri ile ilgili yazımız.

Findeks Logo

Kaynak : findeks.com.tr

Bankalar ile olan tüm işlemleriniz bildiğiniz üzere bir merkez tarafından kayıt altına alınmakta ve bankalar ile yapmış olduğunuz tüm kredi kullanım ve ödemeleri, kredi kartı kullanım oranı ve ödeme periyodu v.s. tüm bilgiler tek bir çatı altında toplanıp bir puanlama sistematiğine göre sizlere iyi ya da kötü bir Findeks Kredi Notu verilmektedir.

Peki bir dönem Findeks Kredi Notunuz yüksek iken aniden neden düşmüş olabilir diye pek de düşünmeyin çünkü ödemelerinizde yapacağınız sürekli (ara sıra yapmış olduğunuz aksamalar etkilemez) aksatılmış ödemeler yada hiç yapılmayan kredi ya da kredi kartı ödemeleri sizlerin findekls kredi notunuzun düşmesine sebebiyet verecektir.

Findeks Kredi Notunuz öyle aniden düşmez ancak düşen kredi notunuzda pek öyle aniden de yükselmez. Bu sebeple eğer ki bir kredi ya da kredi kart ya da başka bir kredili bankacılık ürünü kullandıysanız ve eğer yakın dönemde ödeme güçlüğü çekeceğinizi ve hemen hemen hiç ödeme yapamayacak duruma düşeceğinizi hissediyorsanız ya hemen yüklü bir kredi çekip durumunuzu düzeltin ya da bir yerlerden borç alıp bankalara borcunuzu düzenli ödeyip hiç olmazsa Findeks Kredi Notu durumunzuu koruma altına alarak ileride kullanmak isteyebileceğiniz bir kredinin önünü kesmeyin.

Findeks Kredi Notu Skala

Findeks Kredi Notu Skala

Findeks Kredi Notu’nuz bankalara olan sözlerinizi tutmamanız yani ödemeleri aksatmanız ya da hiç yapmamanız sonrasında düşer.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply