Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır? Yolları Nelerdir? Neler Yapmak Gerekir?

0
Advertisement

Kredi kartı limiti yetmediği hallerde kredi kartı limitini arttırmak için ne yapmak gerekiyor. Kredi kartı limitini arttırmanın yolları nelerdir?

Kredi Kartının Bloke Olması

Öncelikle kredi kartı limitini gerçekten arttırmanız gerekiyor mu? Çoğu kişi limitini arttırmak ister daha rahat hareket edebilmek ve daha rahat alışveriş yapmak ister ama ayda 1000 ile 1500 TL arasında kazanç sağlayan bir kişinin 10000 TL’lik bir limit istemesi nasıl anormal oluyorsa sizin geliriniz ile istediğiniz limit arasında da bu şekilde bi uçurum var mı? Önce bunu kontrol edin.

Sitemize bir çok kredi kartı limit arttırma yöntemi arayan kişiler ziyaretçi olarak gelmektedirler yani oldukça da popüler bir konu aslında. Umarız ki kredi kartı batağına saplanmaya neden olacak bir limit artışı yapmazsınız dileklerimizi sunup konumuza geçelim.

Tabii ki bir kredi kartınızın limit yükseltme talebini kredi kartınızın bağlı olduğu bankaya yapmanız gerekmektedir. Genellikle eğer ki o bankanın çok iyi bir müşterisi iseniz ve gerçekten de işlem hacminize göre çok düşük bir kredi kartı limitiniz var ise talebiniz ilettikten çok kısa bir süre sonra (ne olursa olsun talep sırasına göre çoğu banka işlem yapar) kredi kartı limitiniz artar.

Kredi kartı limit arttırmak için SMS atabilir /bir çok bankanın kredi kartı için SMS ile limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz) ve ya bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ancak en kesin ve sağlam sonuç elde edeceğiniz yöntem banka şubelerine uğramaktır. Çünkü eğer o bankanın maaş müşterisi değil iseniz bir belge götürüp gelirinizi belgelemeniz kredi kartı limit artış talebinizin onaylanmasını neredeyse kesinleştirecektir. (Kimse kesin bir garanti veremez).

Advertisement

Bankalara ulaşan taleplerde bankalar yine sizin kredi skorunuza, kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlemlere bakarak karar verecektir. Kredi kartı limitinizin yeni durumu ile ilgili bankalar genellikle SMS ile bilgilendirme yaparlar. Ancak yine de eğer kullanıyorsanız internet bankacılığından ya da ekstreniz üzerinden kredi kartı limitinizi kontrol ettirebilirsiniz.

Ayrıca bir de otomatik kredi kartı limit artış talebinde de bulunabilirsiniz (gereksiz olarak yüksek bir limite sahip olabilme ihtimali sebebi ile kesinlikle tavsiye etmiyoruz). Bu şekilde dönem dönem bankanız kredi kartı limitinizi (şartlarınız uygun ise) arttıracaktır…


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply