Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu İçin Evrak Gerekli midir? Nasıl Kredi Başvurusu Yapabilirim?

0
Advertisement

Gelir belgesiz kredi başvurusunu hızlı ve kolay bir şekilde yapmak mümkündür. Gelir belgesiz kredi çekmek istiyorsanız bunun için evrak gerekip gerekmediği hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. 

Gelir belgesiz kredi, bankaya kredi başvurusu yaptığınızda hiçbir gelir belgesi ibraz etmenizin gerekmediği bir kredi türüdür. Gelir belgesiz kredi almak için bankaya başvurunuzu çeşitli kanallardan çok hızlı ve kolay bir şekilde iletebilirsiniz. Bu başvuruları almak için bankalar teknolojinin her türlü nimetlerinden yararlanmaktadırlar.

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Neyi İncelemeliyiz?

Kaynak : pixabay.com

Sms İle Kredi Başvurusu

Gelir belgesiz kredi başvurularını almak için bankaların en çok kullandığı yöntem cep telefonundan SMS gönderilmesidir. Bu yöntem sayesinde bankaya kredi talebinizi sadece bir SMS ile gönderebilirsiniz. Bankaya herhangi bir evrak ibraz etmeniz gerekmez. Bu sistemde genellikle hangi krediyi istediğinizi ve istediğiniz kredi tutarının yanında T.C. kimlik numaranızı yazarak göndermeniz yeterlidir. Bankalar size kredi başvurunuzun cevabını onay ya da red şeklinde yine SMS ile göndermektedirler.

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu

Gelir belgesiz kredi başvurusu yapabileceğiniz diğer bir kanal da internet bankacılığıdır. Bankaların websiteleri aracılığıyla ilgili düğmeye tıklayarak internet bankacılığına giriş yapabilir ve yine ilgili kısımlardan kredi talebinizi bankaya iletebilirsiniz. Bu başvurunuzun cevabı yine onay ya da red şeklinde e-posta adresinize ya da SMS ile cep telefonunuza gönderilir. Gelir belgesiz kredi başvurunuzu ayrıca çağrı merkezini arayarak da yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı İle Kredi Başvurusu

Bunun için bankaların çağrı merkezini numarasını aramanız ve talebinizi iletmeniz yeterlidir. Bankaların başvuruları aldıkları diğer bir kanal da akıllı telefonlara özel olarak çıkardıkları bankacılık uygulamalarıdır. Bu uygulamalara giriş yaparak ilgili kısımlardan birkaç adım sonunda bankaya kredi talebinizi iletmeniz mümkündür. Başvurunuza onay ya da red cevabı yine e-posta ya da SMS ile gelecektir.

Kredi

Kaynak : pixabay.com

Gelir belgesiz kredi başvurusu yaptığınızda belirli bir kredi tutarına kadar banka sizden hiçbir belge istemeyecektir. Ancak bankanın belirlediği tutarın üstünde bir kredi talebiniz olduğunda banka sizin şubeye gitmenizi ve maaş bordronuzun yanı sıra başka evraklar ibraz etmenizi isteyebilir. Hatta belirli bir kredi tutarının üstündeki krediler için söz konusu yöntemlerle başvuru yapmanız kabul edilmeyebilir. Başvuru için gerekli belgelerle şubeyi ziyaret etmeniz gerekecektir.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply