Garanti Şifrematik Alma ve Aktivasyon İşlemleri Nasıl Yapılır?

0
Advertisement

Garanti şifrematik ne demektir? Şifrematik başvurusu nasıl yapılır? Şifrematik aldıktan sonra aktivasyonu, pin kodu değişimi nasıl yapılır?

Şifrematik Nedir?

Şifrematik, güvenliği arttırmak amacı ile tek kullanımlık şifre üretme cihazıdır. Şifrematik kullanımı Garanti bankası internet şubesi ve Alo Garanti’de Garanti bankası müşterilerine ekstra güvenlik kazandıracak bir uygulamadır.

Garanti Şifrematik Alma ve Aktivasyon İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kaynak : garantibbva.com.tr

Şifrematik Talebi nasıl yapabilirim?

Garanti Bankası internet şubesi girişlerinde şifrematik talep eden müşteriler, İnternet şubesinin Tanımlamalar menüsünden Şifrematik adımına tıklayarak talepte bulunabilirler. Bir başka yol da en yakın Garanti Bankası şubesini ziyaret ederek başvuruda bulunmaktır.

Şifrematiği nasıl kullanmaya başlayabilirim? (Aktivasyon, pin kodu değişimi nasıl yapılır?)

Şifrematik’i kullanmaya başlamadan önce pin kodunu değiştirerek aktive etmeniz gerekir. Garanti Şifrematik standart pin kodu 1234’tür. Pin Kodunu değiştirmek için;

  • Şifrematik’in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basın.
  • PIN soran yere standart pin kodu olan 1234 rakamlarını girin.
  • Yeni pin sorduğunda (NEW PIN) kendinizin belirlediği 4 rakamlı pin kodunuzu girin. Yeni pin kodyunuzu belirlerken 5678 gibi ardışık veya 2222 gibi tekrarlayan rakamları kullanmaktan kaçının.
  • PIN CONF yazısını gördüğünüzde girdiğiniz pin kodunun tekrar girerek konfirme etmeniz istenmektedir. Belirlediğini pin numarasını tekrar girin.
  • Ekranda NEW PIN CONF yazısı çıktığında Şifrematik’inizin PINKodu değişmiş demektir. Artık Şifrematik’inizi kendi PIN Kodunuz ile açıp, Şifrematik’in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basarak geçerlilik süresi 36 saniye olan “Tek Kullanımlık Şifre”ler oluşturabilirsiniz


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply