Garanti BBVA Bankası Avans Hesap Hakkında Bilgi

0
Advertisement

Garanti BBVA Bankasının Kredili Mevduat hesabına vermiş olduğu Avans Hesap ile ilgili bilgiler. Avans hesap nasıl açılır? Ne yapmak gerekmektedir?

Avans hesap isminden de anlaşılacağı üzere hesabınızda para yok iken dahi nakit olarak para çekebileceğiniz ve ya havale EFT yapabileceğiniz Garanti Bankası Kredi Mevduat hesabına verilen isimdir.

Bu hesap ile kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızın giderilmesi hedeflenmektedir. Uzun vadeli ve ya başka amaçlar ile Avans Hesabın kullanılması finansal dengelerinizi bozabilir.

Bu hesap türünde sadece çektiğiniz miktar için gün başına faiz ödersiniz. Avans hesabı kullanabilmeniz ve vadesiz hesabınız ile ilişiklendirebilmeniz için mutlaka bir Garanti Bankası şubesine uğramanız gerekmektedir.

Avans Hesaba başvuru yaptıktan sonra yanıtınızı en geç 5 iş günü içerisinde başvururken belirttiğiniz e-posta adresine gönderilecek ve bilgilendirileceksiniz. Avanas hesap için şubeye giderken yanınızda nüfuz cüzdanınız ile gelirinizi ispat eden bir belge ile gitmeniz yeterli. Maaş müşterisi iseniz bunların hiçbirine gerek kalmadan bir talimat ile avans hesabınızı hemen açtırabilirsiniz.

Pek görülmese de nadir olsa da Garanti Bankası Avans Hesap için kefil isteyebilir.

Advertisement

AVANS HESABIN ÖZELLİKLERİ

  1. Hesabınızda para olmasa dahi limitiniz dahilinde nakit para çekebilirsiniz.
  2. Paracard hesabınıza Avanas Hesabınız bağlı ise 7/24 bu hesaptan nakit çekebilirsiniz.
  3. EFT, Havale nin yanı sıra fatura ödemeleri, kira ödemeleri gibi düzenli talimatlarınızı da Avans Hesabını ile gerçekleştirebilirsiniz. (Limit dahilinde)
  4. Avanas Hesaptan nakit kullandığınızda hesabınız eksi bakiye gösterecektir. Hesabınıza herhangibir nakit girişi olduğunda otomatik olarak hesabınızda ki eksi bakiyeden düşecektir. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur. Kullanıdğınız krediye ödeme yaptığınız güne kadar ki faiz işler aylık değil günlük faiz işletilir.
  5. Ay içinde ki kullanımdan kaynaklı faiz bir sonraki ay hesabınıza otomatik olarak yansır ve düşer.
  6. 1 Temmuz 2013 tarihi itibari ile faiz oranı %2,12’dir. 100TL için günlük 8kuruşluk bir faiz anlamına gelmektedir.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply