Ev Hanımlarına Kredi İmkanı Var mı?

0
Advertisement

Bankalar ev hanımlarına kredi veriyor mu? SGK’lı olmayan ev hanımları bir bankadan kredi almak isterlerse ne ile karşılaşırlar?

Bankalar bireysel kredilere bugüne kadar hiç olmadığı kadar ağırlık vermektedir. Kendilerine çok çeşitli hedef kitleleri belirleyen bu bankalar şimdi de ev hanımlarına yönelmiş durumdalar.

Bankalar ev hanımlarının kredi çekmesi konusunda önceye oranla daha esnek davranmaktadır.

Çalışmayan ev hanımlarının ihtiyaç duydukları anlarda hep bir tereddüdü olurdu: ev hanımları kredi çekebilir mi? Ancak şimdi özellikle bireysel bankacılık alanında hedef kitlesini genişletmeye çalışan bankalar ev hanımları için oldukça cazip koşullarda kredi ürünleri piyasaya sunmaktadır.

Krediler : İhtiyaç,, Mortgage ve Araç kredisi

Kaynak : pixabay.com

Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve şartları

Bugün ev hanımlarının en fazla kullanmak istedikleri kredi çeşidi ihtiyaç kredisidir ve ülkemizde faaliyet gösteren bütün bankalar, ev hanımlarına ihtiyaç kredisi vermektedir.

  • Denizbank,
  • İş Bankası,
  • Vakıfbank,
  • Akbank,
  • ING Bank,
  • Şeker Bank,
  • Bank Pozitif ve Halk Bankası

ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankalar arasındadır.

Advertisement

Ancak çalışmayan ya da belli bir gelire sahip olmayan bir ev hanımı nasıl kredi çekebilir?

Bu konuda bankaların farklı uygulamaları olsa da genelde ortak bazı kriterler bulunmaktadır. Örneğin bir ev hanımı eşinin maaş bordrosunu gösterebiliyorsa daha kolay kredi alabilir. Hatta alabileceği kredi tutarı ve geri ödeme süresi bu durumda daha esnek olmaktadır.

Bunun dışında kredi talep eden ev hanımının, müstakil ev, daire, dükkân, arazi ve benzeri bir gayrimenkule sahip olması da uygun miktarlarda ve kolay ödeme koşullarında kredi kullanmasını sağlayabilir. Hatta bu gayrimenkullerden elde ettiği bir kira gelir karşılığında da ihtiyaç kredisi kullanabilir.

Refinansman Kredi Nedir? Refinansman Nedir, Nasıl Yapılır ve Avantajları

Kaynak : pixabay.com

Bazı bankalar ev hanımlarının küçük tutarlarda ihtiyaç kredisi taleplerini, düşük faiz oranı ve uygun ödeme koşulları ile, üstelik kefil veya gelir belgesi aramadan da karşılamaktadır. Aslında bankaların çoğu, bu tür kredileri ev hanımlarına özel görmüyorlar. Genel olarak bu bankaların yaklaşımı, gelir belgesiz kredi şeklinde ihtiyaç kredisi kullandırmaktır.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply