Engelliler Kredi Çekebilir mi? Engellilere Kredi İmkanı Var mı?

0
Advertisement

Bir çok engelli dostumuzun merak ettiği bir konu olan engelliler kredi çekebilir mi? sorusunun yanıtının irdelendiği yazımız aşağıda yer almaktadır.

Engellilere Kredi İmkanı Var mı?

Bütün bankalar, 18 yaşından büyük olan herkese, gerekli diğer koşulları sağlamak koşuluyla bireysel kredi kullandırmaktadır. Bu noktada kredi talep eden kişinin özürlü veya engelli olması bir fark yaratmamaktadır. Sıradan her insana uygulanan koşullar engelliler için de söz konusudur.

Krediler : İhtiyaç,, Mortgage ve Araç kredisi

Kaynak : pixabay.com

Böyle olunca engelliler, ilgili sosyal güvenlik kurumu tarafından düzenlenen kimlik belgeleri, gelirlerini belgeleyen banka hesap cüzdanı fotokopisi ve adres teyidi için abonelik gerektiren bir hizmete ait yakın tarihli bir fatura ile bankalardan kredi talep edebilirler.

Gelirlerini belgeleyemeyen hiç kimse kredi kullanamayacağı için, engelliler de bu koşula uymak zorundadırlar. Devletten sadece engelli maaşı alan kişiler de eğer bankanın yapacağı risk değerlendirmesinden geçebiliyorlarsa kredi kullanabilirler.

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Neyi İncelemeliyiz?

Kaynak : pixabay.com

Engellilere Kredi İndirimi Var mı?

Şu bir gerçektir ki bankalar birer ticari kuruluştur ve kar etmeye çalışmaktadır. Bu yüzden kredi kullandırdıkları kişinin engelli olup olmamasına bakmıyorlar. Önemli olan tek konu geri dönüşün risk teşkil etmemesidir. Bu yüzden özürlü kişilerin, özürlüler kredi çekebilir mi arayışına bütün bankalar normal yollardan cevap vermektedir.

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Geçmişte engelsiz bankacılık programı veya bezer isimlerle engellilere yönelik bazı kampanyalar yapılmıştır ama bugün için özürlü kişiler için süren herhangi bir kampanya yoktur.

Advertisement

Kısaca engelliler kredi alabilir mi sorusunun cevabı evettir. Evet kredi alabilir ama bankalar kredi kullandırırken, herhangi bir indirim veya kolaylık yapmamaktadır.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply