EFT İşlemi Nasıl İptal Edilir? Hangi Adımları İzlemelisiniz?

1
Advertisement

Yapmış olduğunuz EFT işlemini nasıl iptal edebilirsiniz. EFT iptal işlemleri hakkında bilgi. EFT işlemi iptali nası yapılır? Adım adım kolay yolu.

Aslında genel olarak düşünüldüğünde yanlış EFT yapmanızın pek imkanı yok. Sadece her zaman göndermiş olduğunuz ve internet bankacılığında kayıtlı bir hesaba yanlışlıkla EFT yapabilirsiniz.

EFT Nedir? Ne zaman Hesaba Geçer? Özellikleri Nelerdir?

Kaynak : pixabay.com

Şimdi EFT İptal işlemlerine bir göz atalım.

1-) İsme EFT yapıyorsunuzdur ve karşı bankanın adını ya da kişinin ismini yanlış yazmış olabilirsiniz. Ya da hesap numarasını yanlış yazmışsınızdır.

Bu durumda zaten karşı tarafta bu şekilde bir muhatap bulunamayacağından paranız geri iade edilir. Sadece EFT işlemini yapmış olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır. Yanlış isim ya da yanlış hesap numarasının karşı tarafta denk gelmesi imkansıza yakın bir işlem olduğundan paranızı kimse çekemez. Rahat olun.

2-) Yanlış IBAN numarası girdiğiniz durumlarda

Advertisement

Yine aynı şey geçerlidir. Yanlış IBAN numarası yazdıysanız karşı tarafta bu şekilde bir muhatap bulma olasılığınızda düşüktür. Yine EFT işlemini yapmış olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.

EFT Nedir? Ne zaman Hesaba Geçer? Özellikleri Nelerdir?

Kaynak : pixabay.com

3-) Kayıtlı olan hesaplardan birine yanlışlıkla EFT yaparsanız.

Bu durumda karşı tarafa para ulaşır. Karşı tarafa para ulaştıktan sonra EFT işlemini iptal ettirmeniz zor olacaktır. Ancak yine de deneyin. EN güzeli karşı tarafa durumu izah edip parayı geri göndermesini sağlamaktır. Burada en büyük kaybınız EFT işlem ücreti olacaktır.

Yine de hangi durumda olursanız olun mutlaka ama mutlaka ya şubeniz ile ya da bankanızın Müşteri Hizmetleri hattı üzerinden durumu iletin. Size yol gösterecekler ve yardımcı olacaklardır.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


1 Yorum

  1. Bankacılık adına Yazıklar olsun, hata yaptıysan öde uğraş. Kınamaktan başka bir şey gelmez elden.

Leave A Reply