Borç Kapatma Kredisi – Borç Kapatma Kredisi Gerçekten Çare mi?

0
Advertisement

Borçlarımızdan tamamen kurtulabilmenin yolu olmasa da tek bir yere borçlanmak isteyenler kredilerini nasıl kullanabilirler? Borç kapatma kredisi diye bir şey var mıdır?

Kredi Notu Düşük

Borç kapatma kredisi bankalara ödeyemeyeceği kadar çok borcu olan bir çok insanın resmen hayalini kurduğu bir kredi türüdür. özellikle ülkemizde ufak bir ekonomik buhran omya görsün bankalara olan borçlar bir anda artıyor ve bu tarz borç ödeme ya da borç kapatma kredisi arayanların sayısı hızla artıyor.

Borç Kapatma kredisi gerçekten Çare mi?

Aslına bakarsanız bu sorunun yanıtı evettir. Çünkü aylık olarak bir çok farklı noktaya az az ödeme yapacağınıza tek bir yere kredi taksidi ödemek oldukça makul ve mantıklıdır. Hem de bu şekilde kredi skorunuzda da bir yükselme olacaktır. Hem bir çok kredi ve kredi kartı borcunu toplu kapatacak ve sadece tek bir yere düzenli ödemeler yaparak kredi skorunuzu olması gereken yere taşıyacaksınız.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Kullanacağım

Aslına bakarsanız bir borç transfer kredisi kullanmanız daha hayrınıza olacaktır. Çünkü borç transfer kredilerinde banka parayı size vermez direkt olarak borçlarınızı kapatır ve borcunuzun tamamını tek bir bankaya kredilendirmiş olursunuz. Borç transfer kredilerine internet üzerinden sakın başvuru yapmaya kalkmayın zaten böyle bir başvuru da bulamazsınız.

Çünkü kredi ve kredi kartı borçlarınızın dökümü ve konu hakkında mutlaka bir banka yetkilisi ile istişare etmeniz gerekecektir. Belki alamayacğınız bir kredi alınabilir hale gelecektir. Unutmayın ki banka müşteri temsilcilerinin kredi satış hedefi vardır ve hedef tutturamazlar ise kişisel prim (bonus) yıl sonunda alamayacaklardır. Bu sebeple sizlere seve seve yardımcı olacaklardır.

Advertisement

Kara listeye girmeden borç kapama ya da borç transfer kredisine başvurun. İşi sona bırakmayın. Hacizlik duruma düşmüş ve kara listeye girmiş bir kişiye hemen hemen hiçbir banka kolay kolay kredi vermez. Böyle durumdaki kişilerin ya çok sağlam bir kefil bulması gerekir ki çok can sıkıcı bir durumdur ya da gayrımenkül ipoteği göstermeleri gerekecektir.

Yapılan en büyük hatalardan birisi de henüz kredi skoru daha kötüleşmeden yeni bir kredi çekip çift kredi ödemeye başlamaktır. Bu sonu gelmez bir girdabın başlangıcı demektir ve bu girdaptan zarar görmeden neredeyse kimse çıkamamaktadır. Bu sebeple önceliğinizin (zaruri ihtiyaçları saymıyoruz) paran varsa harca paran yoksa bejkle harcama. Tabiri caiz ise ölmezsiniz. Yaşarsınız.

Bir de borç transfer kredisinden taksitlerini rahatlıkla ödemesine rağmen yüksek fiazli kredi almış kişilerde kullanmalıdır. Eğer ki düşük fazili bir kredi kullanır ve taksit ödemeler, dosya masrafları v.s. türden hesaplamaları yapıp karlı çıkacağınızı düşünüyorsunuz bu tip durumdaki kişilerde borç transfer kredisi kullanmalıdırlar. Özellikle mortgage kredilerinde bu durum çok yaygındır.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply