ATM Günlük Para Çekme Limiti Artırmak İçin Neler Yapmalıyız?

0
Advertisement

ATM Günlük Para Çekme Limiti Artırmak. Bankaların güvenlik uygulamalarından bir tanesi de günlük para çekme limitidir.

Bu limit ne kadar düşük olursa bankanın ve müşterinin altında bulunduğu risk de o kadar düşük olacaktır. Ancak bazı durumlarda ATM’den çekilmek istenen tutar, ihtiyaca bağlı olmak kaydıyla değişkenlik gösterebilir. Standart çekim tutarının üzerin e çıkılmaya çalışıldığında ya masraf uyarısı ya da ret uyarısıyla karşılaşmak mümkün. ​​​​​

ATM’den Yatırdığım Para Hesabımda Gözükmüyor? Ne Zaman Geçer?

Kaynak : Pixabay.com

​​​​​​Limiti Artırmak İçin Ne Yapılabilir?

​​​​Bankaların uyguladıkları güvenlik politikaları çerçevesinde bu limiti artırmak elbette mümkün olabilir. Ancak ne kadar süreyle ve ne kadar artırılabileceği bankadan bankaya değişiklik gösterir. Buna bağlı olarak limiti artırmak için destek alınabilecek kanalları aşağıdaki gibi sıralamak mümkün.

1- Telefon Bankacılığından Limiti Artırmak

Çoğu banka artık bu hizmeti vermektedir. Ancak bazı bankalar ıslak imzalı beyana ihtiyaç duyacakları için şubeye yönlendirebilmektedir.

​​​2- İnternet Bankacılığından Limiti Artırmak

Alternatif hizmetlerden bir tanesi de internet bankacılığıdır. Bu alandan da, eğer müşterisi olunan banka internet bankacılığında böyle bir hizmet veriyorsa, limiti artırmak mümkün.

3- Şube Kanalından Limiti Artırmak

​Eğer müşterisi olunan banka telefon ya da internet bankacılığından bu hizmeti vermiyorsa doğrudan şube ile görüşülmelidir. Şube kanalından yapılacak imzalı bir beyan ile işlem gerçekleştirilebilir.

Advertisement

Ancak günlük para çekme limitinin güvenlik gereği uygulandığı ve banka prosedürleri sınırlarında artırım gerçekleştirildiği unutulmamalıdır. Yani müşterinin artırım talebi her zaman olumlu karşılanmayabilir ya da istenilen tutar kadar artırım yapılmayabilir.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply