Aidatsız Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

0
Advertisement

Öğrencilerin üniversite hayatına başladıkları zaman nakit sıkıntısı çektikleri herkes tarafından bilinen bir gerçek.

Durum böyle olunca da pek çok öğrenci kredi kartı kullanmaya yönelmekte. Bu yazımızda sizler için üniversite öğrencilerine verilen ve yıllık kart ücreti olmayan kredi kartı ürünlerini inceledik. Peki hangi bankalar yıllık aidatsız öğrenci kredi kartı veriyor? İşte cevabı:

İş Bankası

İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartı ile öğrencilerin kalbini kazanmayı başarmaktadır. İş’te Üniversiteli 18 yaş ve üzerinde olan ve lisans üstü eğitimlerine devam edenler de dahil olmak üzere tüm üniversite öğrencilerine tahsis edilen bir kredi kartıdır. Bu kartın en büyük özelliklerinden biri yıllık kart ücreti ödemeden Maximum üye iş yerlerinde yapılan alışverişlerde MaxiPuan kazanma imkanı sağlamasıdır. Kazanılan MaxiPuanlar ile istenilen zamanlarda üye işyerlerinden bedava alışveriş yapılabileceği gibi taksit olanaklarından da faydalanılabilmektedir. İş’te Üniversiteli kredi kartı başvurusu yapmak için öğrenci kimlik belgesi ve nüfus cüzdanıyla birlikte herhangi bir İş Bankası şubesini ziyaret etmeniz ya da AİDATSIZÜNİK yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazarak 4402’ye SMS göndermeniz yeterli olacaktır.

Yapı Kredi Bankası

Aidatsız öğrenci kredi kartı veren bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası. Yapı Kredi Play Kart sadece gençlere özel olarak üretilen ve kredi kartı ve bankacılıkta çeşitli fırsatlar ve ayrıcalıklar sunan bir kart olarak dikkat çekmektedir. Play Kart’a sadece gelirini belgeleyebilen ya da öğrenci belgesini ibraz eden kişiler başvuru yapabilmektedir. Play Kart sahibi olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve Türkiye’de bulunan üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Meslek Yüksek Okulu, Hemşirelik Sağlık Yüksek Okulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda okuyan meslek yüksekokulu öğrencisi olmak gerekmektedir. Bu özelliklere sahip kişiler kefil göstermeksizin Play Kart başvurusu yapabilmektedir. Play Kart öğrenci belgesi ile başvuru yapanlar için yıllık kart ücreti olmayan bir finansal üründür. Başvuru yapmak için Yapı Kredi Bankası şubelerine gidebileceğiniz gibi 4421 SMS kanalını da kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası’nın 18-25 yaş aralığında yer alan gençlere sunmuş olduğu Bonus Genç kredi kartı da yıllık kart ücreti bulunmayan kartlar arasında yer almaktadır. Bu kartı kullanarak Bonus Program Ortakları tarafından yapılan taksitlerden yararlanmak, alışverişlerden bonus kazanmak ve kazanılan bonusları Bonus Program Ortaklarında kullanarak bedava alışveriş yapmak mümkündür. Başka pek çok avantajı da bulunan Bonus Genç kredi kartına sahip olabilmek için Garanti Bankası şubelerine gitmeniz ya da bankanın web sitesi üzerinden başvuru yapmanız mümkündür.

Türk Ekonomi Bankası

Türk Ekonomi Bankası’nın öğrencilere tahsis ettiği bir kredi kartı olan ÜniversiTEB Bonus Card, Bonus üyesi mağazalarda taksitli alışveriş yapma ve dünyanın her yerinde yapılacak tüm alışverişlerden bonus kazanma şansı sunan bir karttır. Bu kartı edinmek için herhangi bir TEB şubesini ziyaret edebileceğiniz gibi bankanın web sitesinde bulunan başvuru formunu da doldurabilirsiniz.

Advertisement

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası’nın KYK’dan burs veya öğrenim kredisi alan öğrencilere hitap eden ve hem banka kartı hem de kredi kartı özelliklerini bir arada bulunduran ürünü olan Bankkart Genç, ayrıca hesapta para bulunmasa bile Harçlık Avans’ı özelliği sayesinde öğrenim kredisi devam ettiği sürece faizsiz/masrafsız ekstra alışveriş fırsatı sunmaktadır. Bankkart Genç başvurusu yapmak için GENC BANKKART yazıp 4747’ye kısa mesaj göndermek yeterli olmaktadır. Ayrıca tüm Ziraat Bankası şubelerinden 0850 258 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezini arayarak, İnternet Şube ve Mobil Şube üzerinden de başvuru yapılabilmektedir. Hali hazırda var olan Bankkart Genç’in kredi kartı özelliğini açtırmak içinse Ziraat Bankası şubelerinden birini ziyaret etmek gerekmektedir.

HSBC

HSBC Logo

HSBC’nin sunmuş olduğu Concept Üniversiteli kredi kartı 18-25 yaş arasında olan ve ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında okuyan öğrencilere özel bir öğrenci kredi kartı olup, bu kart için yıllık aidat ücreti talep edilmemektir. Size en yakın HSBC şubesini ziyaret ederek Concept Üniversiteli kredi kartı için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply