Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşabilirim?

0
Advertisement

Yapı kredi Bankası Müşteri Hizmetleri ile ilgili olarak genel bilgilerin yer aldığı yazımız. yapı kredi Müşteri hizmetlerine nasıl ulaşabilirim?

Bankalar müşterileri ile iletişim kanallarını arttırarak müşterilerinden gelen talepleri en hızlı şekilde karşılamaya çalışmaktadırlar. Bireysel müşteri temsilcileri, telefon şubesi, mobil şube hatta ATM cihazları üzerinden dahi müşteri hizmetleri servisi sağlamaya çalışan bankalar bulunmaktadır. Bankacılık alanında yeni bir atılım yapan Yapı Kredi Bankası birçok alanda olduğu gibi müşteri hizmetleri alanında da yenilikler getirmektedir. Bu yazımızda sizlere Yapı Kredi Bankası’nın müşteri hizmetleri hakkında bilgi vereceğiz.

Yapı Kredi Bankası

Kaynak : ykb.com.tr

Yapı Kredi Bankası Sınırsız Bankacılık Köşeleri

Bankalar arasında yeniliklerle ön plana çıkmaya çalışan Yapı Kredi Bankası, şubeye gelen müşterilerin şubedeki yoğunluğa takılmadan doğrudan şubede bulunan Sınırsız Bankacılık Köşeleri ile müşteri hizmetlerinden yararlanmasını sağlamaktadır. Sınırsız Bankacılık Köşeleri ile yapacağınız birçok işlem ve iletişime geçeceğiniz bir müşteri temsilcisi ağı sizi beklemektedir. Telefon bankacılığına özel olarak geliştirilmiş sesli yanıtlama sistemi üzerinden bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilir ya da müşteri temsilcilerine bağlanabilirsiniz. Burada yapabileceğiniz işlemler ile telefon bankacılığı ana menüsüne bağlanabilir, müşteri temsilcisini arayabilir ve sim kart bloke varsa bunu kaldırabilirsiniz. Ayrıca Hizmet Hattı olarak belirlenen menüden birçok sorununuza çözüm bulmanıza yardımcı olacak kanallara ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Çağrı Merkezleri

Yapı Kredi Bankası ile telefonunuz olduğu her an banka şubesinde gibisiniz. Telefon Bankacılığı işlemleri altyapısı ve çağrı merkezi desteği ile Yapı Kredi Bankası müşterilerin bütün ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarda bulunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası çağrı merkezlerine 444 0 444 ve 0850 222 0 444 numaralı telefonları arayarak Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bankanın sağlamış olduğu sesli yanıt sistemi ile herhangi bir tuşa basarak menüden menüye geçiş yapmadan istediğinizi söyleyerek o menüye ulaşmanız sağlanmıştır.

Yapı Kredi Bankası müşterisi olmasanız bile sesli yanıt sistemi ile çağrı merkezine bağlanabilir, kredi kartı başvurusu yapabilir ve kampanyalar ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Advertisement

Beni Tanı isimli servisi ile çağrı merkezi numarasını aradığınızda ilk adım olan T.C. Kimlik bilgisi veya cep telefonu yada kart numarası girmek yerine Beni Tanı sistemine kayıt ettiğiniz telefon numaranız ile aramanızda otomatik olarak sistem sizi tanır ve kendinizi tanıtmanıza gerek kalmaz.

Yapı Kredi Bankası Akıllı Telefon Bankacılığı hizmeti ile bankayı neden aradığınızı anlamakta ve sizi bu menüye yönlendirmektedir. Örneğin kredi kartı şifrenizi bloke ettiniz yada internet şubesi şifrenizi yanlış girdiniz ve bloke oldu. Müşteri hizmetlerini aradığınızda sizi hemen bu sayfaya yönlendirmektedir. Böylece çok hızlı bir şekilde sorununuza çözüm bulmuş olursunuz.

Bankanın bireysel müşteri temsilcileri olduğu gibi kurumsal temsilcileri de bulunmaktadır. Yapı Kredi Bankası kurumsal telefon bankacılığı için ise 444 0 448 ve 0850 222 0 448 numaralı telefonları aramanız gerekmektedir. Kurumsal bankacılık sorunlarınız için buradan çözüm bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Temsilcisine Doğrudan Bağlanma

Bankanın müşteri temsilcisine doğrudan bağlanmak için aradığınız müşteri hizmetleri numarası ( 444 0 444 ) sonrasında eğer bankaya kayıtlı bir numaradan arıyorsanız sizi tanıyarak ana menüye yönlendirecektir. Ancak farklı bir numaradan arıyorsanız sizden öncelikli olarak 11 haneli T.C. Kimlik numaranızı veya 16 haneli kredi kartı numaranızı isteyecektir. Bunları girdikten sonra size okunan menüden 4. menü olan Diğer İşlemler menüsünü tuşlayınız ardından ise size tekrar bir alt menü daha okunacaktır.

Buradan 3. seçenek olan Müşteri Temsilcisine Bağlanmak seçeneğini 3 tuşuna basarak seçiniz. Böylece müşteri temsilcisine bağlanmış olacaksınız. Kısaca özetlemek gerekirse müşteri temsilcisine doğrudan bağlanmak için öncelikle size okunan menüden 4. seçeneği daha sonra okunan alt menüden 3. seçeneği tuşlayarak müşteri temsilcinize bağlanabilirsiniz.

Advertisement

Müşteri temsilcilerine haftanın 7 günü ve günün 24 saati bağlanabilirsiniz. İster gecenin 3’ünde ister öğle saatleri arayınız mutlaka bir müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Daha fazla ayrıntılı bilgi alabilmek için size en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi’ne gidebilir veya yukarıda da vermiş olduğumuz müşteri hizmetleri numarasını (444 0 444) arayabilirsiniz.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply