Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileridir? Nasıl Kredi Alınır?

0
Advertisement

KKB sicili bozuk olan kişiler bankalardan nasıl kredi alabilirler. Kredi sicili bozuk puanı düşük olanlar nasıl kredi alabilirler?

Kredi ödemelerini sıklıkla geç yapan ve kredikartı ödemelerinde bir türlü dikiş tutturamamış birimisiniz. O halde sizinde KKB silinizin bozuk olma ihtimali oldukça yüksek. Kredi siciliniz bozuk olduğu için kredi aklmakta ciddi anlamlarda zorlanabilirsiniz. Bu sebeple acil bir krediye de ihtiyacını var ise Kredi Kayıt Bürosuna başvurarak (herhangi bir banka üzerinden yapabilirsiniz) kredi sicilinizi çıkarttırın.

Kredi Notu Düşük

Kaynak : pixabay.com

Hangi bankalara ne borcunuzun olduğunu ve puanınızı öğrenerek ilk adımı atmış olursunuz. Unutmayın sicilinizin bozuk olması ile kara listede olmak bambaşka şeylerdir. Bu sebeple kara listede yer alan bir kişi gibi muamele görmezsiniz.

Sadece sicliniz bozuk olduğundan bankaların sunmuş olduğu borç kapatma kredilerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Özellikle en fazla borcunuzun yığıldığı biriktiği bankaya başvurmanız sizin daha da işinize gelir. Hem borçlarınızı yeniden yapılandırır hem de elinize sizi rahatlatacak bir miktar paranında geçmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bankalar bu tarz durumlarda genellikle kredi vermekten çekinmektedirler. Özellikle maaşınızı aldığınız banka ve şube ile görüşmek sizi bir adım dahada öteye taşıyabilir. Bankacılıktaki genel kural “Krediyi alabilmek için ana kural krediye ihtiyacının olmadığını ispat etmektir” her zaman işlese de sürekli adınıza işlem yapılan maaş şubesi sizin için ilk alternatif olmalıdır.

Diğer alternatif ise faiz oranı biraz daha yüksek olan bankalara başvurmak. Ancak başvurularınızı lütfen online olarak yapmayın. Şubeye gidin ve müşteri temsilcileri ile görüşün. Size hiç aklınıza gelmeyecek yöntemler ile yardımcı olabilirler. Sonuçta “İnsan Kaynakları” denilen insanların sınırlarını zorlayacak hedefler koyan garip departmanlar olduğu müddetçe bankalardaki müşteri temsilcilerinin de her zaman bir önceki dönemden daha da zorlu satış hedefi olacaktır. Bu hedefi tutturmak için de emin olun size yardımcı olmaya çalışacaklardır. Yeter ki açık olun ve karşı tarafa doğruyu söyleyin.

Ücretsiz İzne Çıkarıldım Ne Yapmalıyım? Nasıl Başvuru Yapabilirim? Ne Kadar Ücret Alacağım? Haklarım Nelerdir?

Kaynak : pixabay.com

Birde eğer sicili temiz ve size kefil olacak bir yakınız var ise onunla beraber bankaya gidin. Sağlam bir kefilile kredi alamayacağınız banka yoktur.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply