Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar ve Çalışma Mekanizması

0
Advertisement

Ön onaysız kredi veren bankalar hangisi. Kredi notu kullanımının artması ile ön onaysız kredilerde arttı. İşte ön onaysız krediler…

Kredi

Bankalardan kredi kullanmak klasik olan yöntem bankaların şubelerine gitmektir. Banka şubelerine gittiğinizde krediye başvurmak için gerekli olan evrakları banka yetkilisine beyan etmeniz yeterli olacaktır. Başvurunuzu böylelikle tamamlayabilirsiniz. Fakat çalışan kişiler için bankalara gitmek her zaman mümkün olmamaktadır. Bankaları mesai saatleri içerisinde ziyaret edemeyenler içinde bankalar internet ve sms üzerinden kredi başvurusu yapma imkanı sunmaktadır.

İnternet ve sms ile yapılan kredi başvurularının şubeye yapılan başvurulardan ayıran tek özelliği ön onaylı olmalarıdır. Bankalar kredi başvurunuzu internet veya sms yolu ile aldıktan sonra kısa bir süre içerisinde sizlere ön onay verebilir. Fakat kesin onay almanız için bankaya gitmeniz gerekir. Ön onay aldıktan sonra banka ya gittiğiniz de gerekli olan evrakları beyan etmeniz gerekir. Bu aşamada banka asıl incelemeyi yapar ve kesin onayı sizlere verir.

Tabi ki ön onaysız kredi veren bankalar da yok değil. Şu an için ön onaysız kredi veren bankalara Denizbank ve QNB Finansbank’ı örnek verebiliriz. Bu iki bankaya şube ye gitmeden başvuru yaptıktan sonra sizlere verilen onay kesin olmaktadır. Kredi başvurusunu şubeye gitmeden yaptığınız da bilgileriniz özenle incelenir ve kredi notunuzun yüksek olması ile birlikte krediniz onaylanır. Onaylanan krediyi bankanın şubesine gelerek kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Denizbank ve QNB Finansbank haricinde ön onaylı kredi veren bankalardan da aslında ön onay almanız kesin onayı almanızı garantiler. Çünkü ilk başvuru esnasında bankalar eğer kredi notunuzu yüksek görürse sizlere kredi vermemek için başka bir nedeni yoksa kredinizi onaylayacaktır. Ön onayın değiştirilmesinin bazı sebepleri vardır. Bunlardan biri internet veya sms ile başvuru yaptığınızda belirttiğiniz gelir veya vatandaşlık numaranızın farklı olmasıdır. Özellikle gelirinizi belgelemeniz gerektiği için bankaya kesin onay almak için gittiğinizde ilk başvurunuzdaki gelirinizi belgeleyemezseniz banka doğal olarak kredinize kesin başvuru vermeyecektir.

Advertisement

Denizbank ön onaysız kredi başvurusu yapmak için sms yolunu kullanmanız gerekir. KREDİM yazıp boşluk bırakarak 3280’e göndermeniz yeterlidir. Bu başvuruyu yaptıktan sonra eğer onay alırsanız bilin ki bu kesin onaydır ve aksi olmayacaktır. Sizlerde bankaya gitmeden kesin onaylı kredi başvurusu yapmak için Denizbank ve QNB Finansbank’ı seçebilirsiniz.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply