Nasdaq Nasıl Hisse Alınır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

0
Advertisement

Nasdaq borsasında nasıl yatırım yapılır yapılır, nasıl hisse alınır? Nasdaq’da yatırım yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Nasdaq Nasıl Hisse Alınır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaynak : pixabay.com

Nasdaq’ta Yatırım Nasıl Yapılır?

Nasdaq borsasında hisse seneti almak, yatırım yapmak isteyenler Türkiye’deki büyük bankalar ve aracı kurumlarla çalışabilir. Yurtdışına para gönderme işlemleri de yatırımcının kendi bankasının garantisi altında yapıldığı için çok kolay olacaktır. Aracı kurumların hepsi olmasa da büyük bankaların çoğu Nasdaq hisse seneti alımında sizlere yardımcı olacaktır.

Nasdaq’a Ne Kadarlık Bir Yatırım Yapılmalı?

Nasdaq’ta yatırım yapılacaksa portföyün belli bir yüzdelik değerine göre hisse almakta fayda vardır. Örneğin eğer portföyünüzde 10 lira varsa bununla bir yelpaze oluşturduysanız ve yurtdışı için de risk taşımak istiyorsanız, bu Nasdaq yatırımınız 10 liranın %10-15 i gibi bir rakam olmasını tavsiye ederiz. Yatırım yapmadan önce detaylı bir araştırmayla birlikte yatırım uzmanında alınacak tavsiyeler de önemlidir.

Nasdaq Yatırım Stratejisi Ne Olmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Nasdaq’da hem çok büyük şirketler var hem de küçük şirketler yer alıyor. Nasdaq’da yatırım yaparken nasıl bir yatırım stratejisi geliştirdiğiniz önemli. Nasdaq’ta yapacağınız hisse alım -satımında Apple, IBM gibi büyük şirketleri değil, gelişmekte olan küçük şirketleri de araştırmakta fayda vardır. Nasdaq Endeksi’nde küçük şirketlerden hisse satın alarak büyük paralar kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Hisse Senedi Nedir? Hisse Senedi Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Kaynak : pixabay.com

Yatırım stratejinizi belirlerken garantili yatırım olsun düşüncesi ile büyük şirketlere yatırım yapabileceğiniz gibi örneğin bir petrol kuyusu kazan ve çalışma alanından petrol çıkarsa büyük paralar kazanacak olan küçük bir şirkete de yatırım yapıp siz de yüksek kar elde edebilirsiniz. Nasdaq’ta büyüklü küçüklü pek çok ilaç firması da yer alıyor. Örneğin yatırım yaparken kanser gibi hastalıklarla ilgili araştırma yapan ve sonuca çok yaklaşan şirketleri de araştırabilirsiniz. Bunları FDA’dan öğrenmeniz mümkün. FDA bu tür ürünlerin lisansını veren enstitüdür. İlaç lisansı alınabilmesi için FDA’dan geçilmesi gerekiyor. FDA araştırmaların başlangıçlarını ve çalışmaları yayınlıyor. Buradan yapılan araştırmaları öğrenme şansınız olacaktır.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply