Kuveyt Türk Altın Hesabı Nasıl Açılır? Ne Kadarlık Altın Gerekir?

0
Advertisement

Kuveyt Türk’te altın hesabı açmak için ne yapmalı, avantajları nelerdir, hangi şubelerde açılabilir, masrafı var mıdır? Kuveyt Türk altın günleri ile ilgili soruların cevapları.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk altın günleri Nedir?

Kuveyt Türk altın günleri, müşterilerin ellerinde bulundurduğu, yastık altı diye tabir edilen altınlarını Kuveyt Türk’e gram bazında yatırılması işlemidir.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk’e yatırılan altınlar gram altın, çeyrek yada cumhuriyet altını olmakla beraber, küpe, kolye, bilezik gibi takılar da olabilir. Altınlar bir uzman yardımı ile bir mutabakat çerçevesinde bankaya yatırılır. Tüm altınlar eksperler tarafından incelenir ve 24 ayar saf altın karşılığı hesaplanır. Müşteri ile saf altın karşılığı mutabakat imzalanır ve hesaba 24 ayar 995 saflıkta altın olarak geçer.

Hangi Şubelerde Altın Hesabı Açılabilir?

Altın günleri için belli şubeler belli periyotlarda seçilerek Kuveyt Türk web sitesinden, facebook sayfasından ve çağrı merkezinden ilan edilmektedir. Tüm Türkiye’deki Kuveyt Türk şubelerinde belirli periyotlarla altın günleri yapılmaktadır. Ayrıca altın cuması olarak adlandırılan şubelerde her hafta cuma günleri altın günleri düzenlenmektedir.

Altın hesabı açmanın avantajları nelerdir?

Müşteriler saklama, çalınma, kaybolma derdi yaşamadan altınlarını banka güvencesi altında bu yolla saklayabilirler. Altınların bankada saklanma işlemi gram bazında yapıldığı için ihtiyaç durumunda müşteriler
kısmi olarak altınlarını çekebilir, yatırım yapmak istediklerinde de üstüne altın alarak ekleyebilirler.

Advertisement
Altınları bankadan nasıl çekebiliriz?

Müşterilerin bankadan altınlarını çekmek istemeleri durumunda banka şubesine gidip gram altın olarak altınlarını çekebilecekleri gibi, gram altın veren atm lerde de altınlarını 7 gün 24 saat çekebilirler.

Altınlarda kar payı alınabiliyor mu?

Yatırılan altınlar müşteri tercihine gire cari hesap yada katılım hesabı şeklinde yapılabilir. Cari hesaba yatırılan altınlarda herhangi bir getiri söz konusu değildir. Bu hesap türünde müşteriler istediği anda istediği miktarda hesaplarından parayı çekebilirler. Katılma hesabında ise katılım bankacılığı çerçevesinde para işletilir ve elde edilen kar müşteri ile paylaşılır. Katılım hesapları 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık vadelerde açılabilmektedir.

Altın hesabının devlet güvencesi var mı?

Altınların 100 bin TL ye kadar olan kısmı Tasarruf mevduatı sigorta fonu güvencesi kapsamındadır.

Altın Hesabının masrafı var mı?

Altın hesaplarında herhangi bir şekilde hesap işletim ücreti veya komisyon, masraf söz konusu değildir.

Ne Kadarlık Altın İle Hesap Açılabilir?

Cari hesap açmak isteyen kişiler 1 TL karşılığı altınla dahi hesap açılabilmektedir. Katılım hesabı açmak isteyen kimseler için minimum hesap açma bakiyesi ise 10 gramdır. Bunun yanı sıra altın birikim hesabı ile her ay veya belli periyotlarda, belli miktarda veya belli bir para karşılığı altın alma talimatı verilebilir.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply