Kredili Mevduat Hesabı (KMH) Nedir? Nasıl Açılır? Özellikleri Nelerdir?

0
Advertisement

KMH (Kredili Mevduat Hesabı ) ne demektir? Kredili mevduat hesabı nasıl açılır, limiti nasıl belirlenir ve bu hesap türü nasıl kullanılmalıdır.

Dolar - Para

Kredili Mevduat Hesabı ya da kısaltması ile KMH bankaların son dönemlerde en sevdiği bankacılık ürünü olarak ön plana çıkmış durumda. Hem faiz oranları kredi kartına göre daha yüksek oranlarda hem de bir çok kişi fatura ödemeleri hatta kredi kartı ödemeleri için artık KMH hesaplarını kullanmaya başladılar.

KMH denilen hesap türü belirli bir limit ışığında vadesiz hesabınıza bağlı hesabınızda para kalmadığından direkt olarak başvurabileceğiniz bir nevi hızlı kredi görevini gören ancak kısa süre sonra tüm borcunuzu bir şekilde ödemek zorunda olduğunuz bir hesap türüdür.

Peki Kredili mevduat hesabını nasıl açacağız. Çok kolay. Vadesiz hesabınızın olduğu bankaya KMH hesabı açmak istediğinizi şubeden ya da telefon bankacılığı üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

KMH hesabınızın limiti ise doğal olarak o banka ile yapmış olduğunuz bankacılık işlemlerine ve sizin kredi notunuza bağlı olarak açılacaktır.

Advertisement

Ancak dikkat edin. KMH hesabınızdan eğer para çekerseniz günlük faiz işleyecektir. Bu sebeple para elinize geçer geçmez hemen borcunuzu kapatın. Ayrıca ortalama 60 gün içerisinde (bu süre aşağı yukarı belirtilmiştir yine de bankanıza sorun) hesabınızın mutlaka sıfırlanması gerekmektedir. Aksi takdirde limitiniz blokelenmektedir.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply