Kredi Notu Hızlı Nasıl Yükseltilir? Kolay Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri

0
Advertisement

Kredi notu çok çabuk düşen ve kolay kolay da yükselmeyen bir sistemdir. Kredi notunuzu yükseltmek için bankaların ürünlerini kullanmanız gerekmektedir.

Kredi Notu

Her hangi bir bankada kredi kartı ya da krediniz var ise bu bankacılık ürünlerini düzenli bir şekilde kullanarak kredi notunuzu arttırabilirsiniz.

Kredi kartınız var ise nakit para ile alışveriş yapmak yerine harcamalarınızı kredi kartı kullanarak yapmanız ve ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmaya özen gösteriniz. Kredi notunuz da bir düşüklük var ise ödemelerinizin vakti yaklaşmadan yaparsanız bunun sonucunda da kredi notunuz da artış gösterecektir.Geçmişte yapmadığınız ödemelerde yapacağınız erken ödeme doğrultusunda da kredi notunuz da artış gösterecektir.Gelir durumunuza göre kredi borcunuz oldukça fazla ise bundan dolayı da kredi notunuz da düşüş olacaktır.

Size kredi notu yükseltme tekniği olarak şunu gösterebiliriz.
Findeks Kredi Notu Skala

Findeks Kredi Notu Skala

Öncelikle tüm kredi kartı borçlarınızı sıfırlamalısınız. Tüm borçları ödemiş olmalı ve limitlerin’iz aktif duruyor olarak 1 ay kadar süre beklemelisiniz. Bu beklemenin sonunda da 3,5 tl karşılığın da da kredi notunuzu güncelleyin’iz. Bu sayede ise kredi notunuz en güncel haline dönecektir. Aynı zaman da kredi kartı borcunuzu zamanın da ödeyiniz varsa da geciktirmeyiniz.

Eğer gecikmiş kredi ödemeniz var ise minimum 6 ay üzerinden geçmesini beklemelisiniz kredi ödemeleri kredi notu üzerinde etkisi oldukça yüksektir.Yeni yaptığınız başvurularda düşme gösterecektir. Bu sonuçla da kredi notunuz düşükse ve borçlarınız var ise bu durum kredi kartı başvurularını da negatif yönde etkileyecektir.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply