Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır? İşlemler Nasıl Yapılır?

0
Advertisement

Borcu çoğalmış ya da ödenemeyecek duruma gelmiş ya da gelmek üzere olan kredi kartlarınızın borçlarının taksitlendirme işlemleri ile ilgili bilgiler.

Kredi Kartının Bloke Olması

Kredi kartları günümüz dünyasının vazgeçilmezlerinden birisidir. İster yanlış kullanım diyin isterseniz ani dar boğaza girmeler deyin ne dersin deyin her kredi kartı kullanan kişinin (küçük bir azınlık hariç) borcunun tabiri caiz ise şiştiği dönemler olmuştur.

Kredi kartı borcunun tamamının ödenememesi sadece asgari tutarın ödenerek yeni açılan limitin yeniden kullanılması sizleri büyük bir çıkmaza ve dar boğaza sürükleyecektir. Bun asla müsade etmeyin. Eğer ki kredi kartı borcunuzun bu şekilde bitmeyeceğini ve geri dönülemez bir sarmala girdiğinizi hissettiğiniz anda bankanızı arayın.

Bankayı nasıl arayacaksınız? Hemen buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfamızda tüm bankaların müşteri hizmetleri numarası yer almaktadır. Ya da kredi kartınızın arka yüzünde yer alan numarayı arayın ve borcunuzu taksitlendirmek istediğinizi iletin. Bankaların büyük bir kısmı borcu taksitlendirir. Çünkü taksitlendirme yaparken zaten hemen başlangıçta size bir faiz işleteceklerinden dolayı kazançlı çıkacaklardır. Ayrıca taksitlendirilmiş kredi kartı borcunda çoğunlukla kart açık olduğundan yine sizin kredi kartınızı kullanmanızı bekleyeceklerdir. Bu şekilde davranırsanız da iki türlü kazanacaklardır.

Bazı durumlarda ise kredi kartı ekstresini kesildikten sonra ekstrenizde borcunuzu taksitlendirmek için yapabilecekleriniz yazmaktadır. Bazı büyük bankalar sadece tek bir SMS ile dahi kredi kartı borcunuzu öteleyebilir ya da taksitlendirebilir.

Advertisement

Sonuç olarak hemen hemen tüm kredi kartlarının borçları bankalar tarafından taksitlendirilir. Bunun için hiç çekinmeden bankanız ile temasa geçmeniz yeterli olacaktır.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply