Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor

0
Advertisement

Bankadan kredi çekmek istiyorsunuz ve işe de yeni girdiniz? Peki bu durumda kredi çekebilmeniz için en az kaç aylık sigortalı olmanız gerekmektedir.

İhtiyaçların doğrultusunda bazen nakit paraya ihtiyaç duyulmaktadır ve bunun için ihtiyaç kredilerini kullanmayı seçebiliriz. Bankaların kredi verme işlemleri biraz sıkıntılı olabiliyor. Kefilsiz ve şartların uygunluğu sağlanmadan da kredi vermiyor bankalar elbette ki. Bankaların koymuş olduğu bazı belli politikalarla karşılaşma ihtimali de yüksek. Kredi alınabilmesi için de kişinin kesinlikle düzenli bir geliri olması şartı konuluyor. Bu düzenli gelirin de bir belge ile ispatının bankaya beyan edilmesi gerekmektedir. Yoksa kredi başvurusunu banka hiçbir şekilde kabul etmeyecek ve geri çevirecektir.

Kredi

Kaynak : pixabay.com

Kredi alınabilmesi için düzenli gelirin yanı sıra başka kriterler de istenmekte. Yüksek kredi notuna sahip olması gerekmekte ve kişinin sigortalılık günlerinin süresidir. Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor bunun cevabını vereceğiz yazımızda.

Kredi almak isteyen kişinin sigortalılık süresi en az 6 ay olmalıdır. Kredi notu ortalaması yüksek ise bu süreyi banka 4 ay olarak da kabul edebilmektedir. Kredi alımı değerlendirmesinde en önemli nokta kredi başvurusu yapan kişinin kesintisiz sigortalılık günleri olacaktır. Sigorta prim ödemelerinizin kesintisiz bir şekilde düzenli olarak yatmış olması gerekmektedir. Herhangi bir işten çıkıp yeni bir işe girmiş olsanız bile banka yeni işinize girdiğiniz tarihi değerlendirmeye alacaktır. Bankanın sigortalılık günlerini baz almasının amacı kredi alacak kişinin düzenli bir işi olup olmadığını tespit etmek ve borcunu düzenli bir şekilde ödeyip ödeyemeyeceğini görmektir.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply