Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Mobil Uygulama ve Atm’den Kredi Başvurusu

0
Advertisement

Her geçen gün artan ihtiyaçları karşılamak için kişiler kredi kullanarak ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadır. Geçmiş zamanlarda krediye başvurmak için kişilerin bankaya giderek bireysel başvuru yaptığı bir gerçektir.

Kredi

Gelişen teknoloji ile alternatif olarak kredi başvurusu nasıl yapılır yolları da çoğalmıştır. Saatlerce banka şubesinde sıra beklemeye gerek kalmadan anında kredi başvurusu yapılmaktadır. Ayrıca başvuru yapılıp akabinde kredi çıkıp çıkmadığı anında belli olmaktadır.

Kısa Mesaj Yoluyla Kredi Başvurusu

Birçok kişinin merak ettiği konu mesaj yoluyla kredi başvurusu nasıl yapılır​​​​​​. Öncelikle tüketici kendisine ait cep telefonundan almak istediği kredi miktarını yazarak mesaj yoluyla başvurabilir. Banka öncelikle kişinin kendisinden kimlik bilgilerini isteyerek doğrulama yapmaktadır. Daha sonra banka kişiden geliri için belgelendirme yapmasını ve istediği kredi miktarını belirtmesini ister. Sistemden kişinin kredi notuna bakılarak ona göre kredi verilip verilemeyeceği belirlenir. Kredi notu iyi ise gelirine göre kredi verilir. Bu yolla kişiler anında kredi çekme imkânından yararlanabilir.

Mobil Uygulamalar Üzerinden Kredi Başvurusu

İster bankanın, ister kredi karşılaştırması yapan uygulamalar üzerinden kredi başvurusu yapılabilir. Mobil uygulama ile hızlı ve güvenilir bir şekilde size uygun bankadan kredi talep edebilirsiniz. Özellikle kredi karşılaştırması yapan uygulamalar da tüm bankalar ve fiyatlandırmalar yer aldığı için tüketiciye zaman tasarrufu sağlamaktadır. Uygulama üzerinden size uygun olanı bankayı seçip otomatik olarak yönlendirilirsiniz. Daha sonra banka ile iletişime geçip yapılması gereken işlemler başlatılır. Uygun görüldüğü takdirde kredi alma hakkına sahip olursunuz.

ATM Üzerinden Kredi Başvurusu

Aktif olarak çalıştığınız bankanın ATM’sinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Maaş ya da kredi kartı olarak tercih ettiğiniz bankalardan ATM işlem menülerini kullanarak kredi talep edebilirsiniz. Geri ödemelerini gelir kazancınıza göre ayarlayıp ödeme yapma imkânı bulunmaktadır.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply