Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?

0
Advertisement

Bankacılık işlemleri birçok insanın günlük hayatının ayrılmaz bir parçası. Özellikle para transferleri sıklıkla kullanılan bankacılık işlemleri arasında yer alıyor.

Hesap İşletim Ücreti

Kaynak : pixabay.com

Kolay bir şekilde para transferi işlemlerinin yapılabilmesi içinse bir bankaya hesap açtırmak gerekiyor. Pek çok banka müşterilerinden hesap işletim ücreti adı altında çeşitli kesintiler yapıyor. Durum böyle olunca da pek çok kişi hesap işletim ücreti almayan bankaları tercih ediyor. Peki hangi bankalar müşterilerine hesap işletim ücreti almaksızın işlem yapma imkanı sağlamakta? Yazımızın devamını okuyarak bu sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.

Enpara-Finansbank

Enpara şubesiz bankacılık denildiğinde akla ilk gelen sistemlerden biri . Enpara sayesinde tüm bankacılık işlemlerinizi internet ya da mobil şube kullanarak gerçekleştirmeniz mümkün. Finansbank girişimi olan Enpara sadece EFT ve havale işlemi almamakla kalmıyor aynı zamanda  müşterilerinden hesap işletim ücreti de almıyor. Enpara şubesiz bir bankacılık hizmeti olduğu için hesap açmak istediğiniz takdirde internet üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Önceki yıllarda müşterilerinden hesap işletim ücreti alan Albaraka Türk Katılım Bankası geçtiğimiz yıl almış olduğu kararla hem bu ücreti hem de EFT ve havale işlemlerinden aldığı ücreti kaldırmış durumda.

Senin Bankan-Kuveyt Türk Katılım Bankası

Senin Bankan sistemi bir Kuveyt Türk girişimi olup bankacılık işlemlerini şubesiz bankacılık ile internet üzerinden yapmayı tercih edenlere hitap ediyor.  Senin Bankan kullanıcıları EFT ve havale işlemleri için herhangi bir ücret ödemediği gibi aynı zamanda hesap işletim ücreti de ödemiyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Ülkemizdeki katılım bankalarından biri olan Türkiye Finans Katılım Bankası da müşterilerinden hesap işletim ücreti talep etmiyor.

Advertisement

Hesap işletim ücreti almayan bankalar şimdilik yukarıda bahsettiğimiz bankalarla sınırlıdır. Bu bankaların dışında kalan bankalardan bazıları da müşterilerine kredi kartı kullanmaları, otomatik ödeme talimatı vermeleri ya da günlük veya aylık paketlere üye olmaları gibi şartlarla hesap işletim ücreti almaksızın hizmet sunabilmektedirler. Eğer hesap işletim ücreti ödemeksizin bankacılık işlemlerinizi hayata geçirebilmek istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz bankalardan herhangi birinde hesap açtırabilir ya da çalışmakta olduğunuz bankanın hangi şartlarla bu tür bir hizmet sunduğunu öğrenebilirsiniz.

NOT: Sayfada sunulan bilgiler genel halka açık yayınlardan toplanmıştır. Bankaların politika değişikliklerinden sitemiz sorumlu değildir. Nihai bilgi için lütfen bankaların müşteri hizmetleri ya da şubeler ile iletişime geçiniz.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply