Hareketsiz Hesaplar İçin Borçlandırma ve Haciz İşlemleri

0
Advertisement

Çeşitli bankalarda zamanında açtığınız ama hareketsiz duran banka hesaplarının borçlandırma ve haciz durumu ile ilgili bilgiler

Hareketsiz Hesaplar İçin Borçlandırma ve Haciz İşlemleri

Türkiye Bankalar Birliğinin almış olduğu karar esasınca bir yıl süre ile işlem yapmayan banka hesapları ile kartlardan herhangi bir ücret tahsil edilmeyecek. Hesap işletim ücreti alınmadan bu hesaplar iptal işlemi ile kapatılacak. Bu hesaplar ile ilgili de herhangi bir icra takibi yapılmayacak ve ya yapılamayacak.

Ancak bu hesap ya da kartlara bir yıllık süre içerisinde herhangi bir nakit akışı yapıldığında banka hesap işletim ücreti ya da varsa başka ücretleri tahsil edebilecek. Bu sebeple hesapların bir yıl süre ile hareketsiz kalması şartı bulunmaktadır.

Buradan çıkan sonuç daha önce bir çok kişinin canını sıkan hesap işletim ücreti sebebi ile yapılan icra işlemleri bundan böyle yapılmayacak. Kimse bu sebepten dolayı bankaların kara listesine girmeyecek.

Bu durumun aksini yaşayanlar ya da bu durum ile ilgili tecrübesi olanların yorumlar kısmından paylaşmalarını rica ederiz.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply