Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir? Yöntem Nasıldır?

0
Advertisement

Gelir belgesiz bir şekilde kredi nasıl alırsınız? gelir belgesi ibraz edemeden kredi verebilen bankalar ve gelir belgesiz kredi alma yöntemi hakkında bilgi

Kredi Notu Düşük

Aslında gelir belgesiz bir şekilde hiçbir banka sizlere kolay kolay kredi vermez. Bu tarz kredileri genellikle ya ev hanımları ya da belirli bir gelire sahip ancak bunu kağıt üzerinde gösteremeyen kişiler araştırır. Zaten normal şartlarda geliriniz yok ise bir bankanın size kredi vermesi size yapılabilecek en büyük kötülüklerden birisi olacaktır. Sonuç bellidir : HACİZ

Ancak dönem dönem bankalar gelir belgesiz kredi dağıtırlar ve bu kampanyalarda sizin kredi sicilinize bakarlar. Mevcutta kullandığınız bir kredi kartınız var ve düzenli ödeme yapıyorsanız ve geçmişteki kredi kullanımlarınızda düzenli ödeme yaptıysanız eğer Kredi Risk puanınız yüksek ise kredi kullanabilirsiniz.

Bu konuda öne çıkan bankalar TEB, Finansbank ve Garanti bankası ön plana çıkmaktadırlar. hatta bu konuda bir çok reklam kampanyası düzenleyen bu bankalar eğer ki Kredi Notunuz yüksek ise sizden gelir belgesi istemeden kredi verebilirler. Ancak bunun kesin bir bilgi olarak size kimse veremez. Mutlaka sistem üzerinden giriş yapılıp kredi değerlendirilmesi yapılmalıdır.

Gelir belgesiz kredi kullanmanın bir yolu da kefil bulmaktır. Eğer kredi notu sağlam ve geliri belgelenebilen bir yakınınız var ise ve kefil olarak gösterebilirseniz bankalardan kredi alabilirsiniz.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply