Garanti Bankası – Western Union İşlemleri Nasıl yapılır?

0
Advertisement

Garanti Bankası – Western Union işlemlerinizi nasıl yapabilirsiniz ve Garanti Bankasında ne kadar komisyon ödemeniz gerektiği ile ilgili bilgilendirme yazısı

Dünyanın en yaygın ve lider para gönderme sistemi olan Western Union işlemlerinizi tüm garanti Bankalarında gerçekleştirebilirsiniz. Western Union’un dünya çapında 500.000’e yaklaşana sayıda acentesi bulunmaktadır. Western Union ile gönderdiğiniz para saniyeler içerisinde karşı taraftaki alıcıda olur.

Western Union Logo

Western Union ile Garanti Bankasından Para Gönderimi nasıl yapılır?

Garanti Bankası internet şubesi kullanıcısı iseniz Western Union ile para gönderme işlemi için şubeye dahi gitmenize gerek yoktur. Para Transferleri menüsünde yer alan adımları takip ederek kolayca dünyanın dilediğiniz noktasına para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece para göndermek istediğiniz kişinin adı soyadı ve ülke ismini bildirmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca Quick Pay ismi verilen sistem ile sadece kişilere değil aynı zamanda şirketlere de para gönderiminde bulunabilirsiniz.

Eğer bir kişiye sık sık Western Union ile para gönderiyorsanız alıcıyı kaydedebilir ve çok daha da rahat bir şekilde para gönderebilirsiniz.

Advertisement

Ertesi Gün Para Gönderimi Nedir?

Gürcistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Moldova‘ya olan para gönderimlerinizde geçerli olan ve seçmeli bir durumdur. Eğer ertesi gün seçeneğini seçerseniz en geç yine de 12 saat içerisinde karşı tarafa paranız ulaşır. 200 USD’ye kadar ki işlemlerinizde 3 USD masraf öderken 200,01 USD’den 7500 USD’ye kadar ki gönderimlerde ise %2 oranında komisyon ödemeniz gerekecektir.

Western Union ile Gelen paramı Garanti Bankasından Nasıl Çekerim?

Size Western Union ile para gönderen kişiden MTCN denilen kontrol numarasını edindikten sonra ve size parayı gönderen kişinin adı soyadı ile ülke bilgisini Garanti İnternet Şubesi Para Transferleri menüsünde yer alan Western Union adımından girdiğiniz takdirde paranız hemen hesabınıza geçer.

Aşağıda Western Union işlemlerinde Garanti Bankasında ödemeniz gereken komisyon oran ve miktarları yer almaktadır.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply