Findeks Kredi Notu Öğrenme İşi Nasıl Yapılır?

1
Advertisement

Bankalardan alabileceğiniz kredileri ve kredili ürünleri direkt olarak etkileyen Findeks kredi notu öğrenme ile ilgili bilgi veren yazımız.

Findeks Logo

Kaynak : findeks.com.tr

Öncelikle Findeks kredi notunun ne olduğuna bir bakalım. Findeks kredi notu tam olarak en basit anlamı ile sizin yani bir kişinin bankalar ile olan ilişkisine verilen performans notudur. Yani sizin geçmişteki kredi kullanımlarınızın sıklığı, kullandığınız kredilerin geri ödemesini ne şekilde yaptığınız, kredi kartı kullanımınız ve kredi kartı borcu ödemelerini zamanında yapıp yapmadığınız, bankalarda yer alan mevduatlarınız ve bankalara olan direkt borçlarınıza bakılarak ortaya çıkarılan ve bankaların sizlere kredi ya da kredili ürünler verirken karar vermelerini kolaylaştıran bir notlandırma sistemidir ve bu sistemi yürüten firmanın ve dolayısı ile notun adı da Findeks Kredi Notu olarak arttık kabul edilmektedir.

Findeks Kredi Notu düşük olan bir kişi ya yüksek faiz ile kredi alır çünkü riskli bir kişi olarak kabul edilir ya da kredi hiç alamaz. Ancak Findeks Kredi Notu yüksek olan bir kişi dilediği bankadan kredi kullanırken daha önceki dönemlerdeki yüksek performansı sebebi ile almış olduğu yüksek Findeks Kredi Notu sebebi ile daha düşük oranlarda faiz ile kredisini kullanabilir.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Eğer bir bankanın internet bankacılığını kullanıyorsanız eğer kolay bir şekilde ve cüzi bir ücret ödeyerek (ortalama 4 TL civarındadır ücretler) hemen Findeks Kredi Notunuzu öğrenebilirsiniz. Hemen hemen tüm bankalar (bu hizmeti vermeyen bankalarda olabilir) Findeks Kredi Notunuzu size söyleyebilir ve raporu da size teslim edebilir.

Eğer ki hiç bir bankanın internet şubesini kullanmıyor ya da çalıştığınız bankanın böyle bir hizmeti yok ise direkt olarak Findeks.com adresi üzerinden de Findeks Kredi Notu bilginize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Skala

Findeks Kredi Notu Skala

Hemen buraya tıklayarak ulaştığınız Findeks üye olma sayfası üzerinden üyelik işlemlerinizi tamamlayın. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra dilerseniz direkt olarak Findeks Kredi Notunuzu öğrenebilir, Risk Raporunuzu elde edebilir ya da Uyarı Hizmetini de alabilirsiniz. Uyarı Hizmeti ile size Findeks tarafından her ay kredi ve kredi kartı ödeme ve limit bilgileriniz gönderilecektir.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


1 Yorum

  1. aysel eldoğan on

    kredi çekemiyorum babadan emekliyim Denizbank ve vakıfbankda toplam 15 bin borcum var amacım bir yerde toplamak ve acilen 3000 tl ye ihtiyacım var ama kredi çekemiyorum ne olur bu konuda bana yardımcı olurmusunuz tlf 05446291361 ararmısınız

Leave A Reply