Eğitim Sigortası Nedir, Neden Yaptırmak Gerekir?

0
Advertisement

Günlük hayatta oluşabilecek riskler, her geçen gün daha da artmaktadır. Bu risklere karşı güvence altına alınabilmemiz için sigortalanmamız gerekmektedir.

Sigorta şirketleri tarafından müşterilere sunulan sigorta türleri ve sigorta poliçeleri doğabilecek risklere karşı en uygun sigorta teminatlarını ve ücretlerini sunmak adına çok sayıda ürün grubu yer almaktadır. Özellikle çocuklu ailelerin yaptırması gereken bir sigorta çeşidi olan Eğitim Sigortası, aslında bireylerin değil, çocuklarının hayatını güvence altına almasıdır.

Eğitim Sigortası Nedir, Neden Yaptırmak Gerekir?

Kaynak : pixabay.com

Eğitim Sigortası Nedir?

Eğitim sigortası yaptıran ebeveynler, aslında her şeyden önce çocuklarını doğabilecek risklere karşı güvence altına almak için yaptırmış olduğu bir sigorta çeşididir. Çocuklu ailelerin en değerli varlıkları olan çocukları koruma içgüdüsü ile muhtemel bir kaza veya afet durumlarında eğitimlerine ara vermeden devam edebilmeleri için ekonomik bir güvencenin sağlanmasıdır. Eğitim sigortası tüm eğitim seviyeleri için geçerli bir unsurdur.

Eğitim Sigortasını Yalnızca Ebeveynlerin Yaptırması Gerekmiyor

Yalnızca kendi çocuklarınız için değil, bir yakınızın çocukları için de eğitim sigortası yaptırabilirsiniz. Amca, teyze, dayı, hala, dede veya büyükanne gibi bireyler, yakınlarının çocuklarını insanlar da lehtar olarak bir çocuğu göstererek kolaylıkla eğitim sigortası yaptırma hakkına sahiptirler.

Eğitim Sigortası Başvurusu

Ebeveynlerin eğitim sigortası yaptırmadan önce bazı hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Öncelikle başvuru için ebeveynlerin yaşının 18 ile 70 arasında olması gerekir. Sigorta sahibinin başına gelebilecek durumlarda yalnızca eğitim sigortası tazminatı yapılmaktadır. Bu nedenle aileden kim için vefat durumu varsa, sadece sigortalı olarak ismi geçen bireyin teminat dahilinde risklerle karşılaşma şartı aranmaktadır. Eğitim sigortası teminatları dahilinde, ebeveynlerin hesapta olmayan bir anda kaza sonucu hayatlarını kaybetmesinin ardından yalnızca geride kalan çocuklarının eğitimlerini sürdürmesi için gerekli masrafların ödenmesini kapsamaktadır.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply