EFT Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir? Ücretsiz EFT Yapma

2
Advertisement

EFT ücreti ödemeyen bankalar. Hangi bankalarda nasıl şartlar altın EFT ücreti ödemekten kurtuluruz. EFT ücreti olmayan bankalar

EFT

EFT ücreti ödemek çoğu zaman kişilere zor gelmiştir. Hele hele şubeden değilde internet bankacılığı üzerinden yaptığınız EFT işlemlerinden ücret ödemek çok daha da kabul edilemez bir durum birçok insan için.

EFT ücreti almayan bankalar hangileridir diye soracak olursak buna cevabımız maalesef hepsi EFT ücreti alır olur. Ancak belirli şartları sağladığınızda hemen hemen her bankada mutlaka EFT ücreti ödemeyeceğiniz bir yol bulunmaktadır.

Bunların en başında bankaların özel hesaplarını açmak yatmakta. Örnek verecek olursak ING Bank Turuncu hesap açarsanız eğer EFT ücreti ödemezsiniz ancak normal sıradan bir vadesiz hesap açarsanız ya da şubeye gidip hiçbir hesabınız yok iken hemen bir EFT yapmaya kalkarsanız yine EFT ücreti ödemek zorunda kalırsınız.

Bir örnek dah avermek gerekirse Garanti Bankası maaş hesabınız olduğunu varsayın ve bu maaş hesabınızın ise İzmir Bornova Özkanlar şubesi olduğunu kabul edelim. Hesabınıza bir de 3 adet otomatik ödeme talimatı verin. Kesinlikle EFT ücreti bu ödemezsiniz. Ancak yine aynı kişi İzmir Alsancak şubesinde bir hesap açsın ve bu hesaba para yatırıp EFT yapmaya kalksın. Bu defa EFT ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Yani maaş hesabınız ve otomatik ödeme talimatı verdiğiniz hesabınızdan EFT yaparken EFT ücreti ödemezken farklı bir şubede ki başka bir hesabınızdan EFT yapmaya kalkarsanız EFT ücreti ödemek zorunda kalırsınız.

Advertisement

Bu sebeple hemen hemen her bankada EFT ücreti ödemeden bankacılık hizmetlerinden yararlanabileceğiniz bir yol vardır. Kimse size EFT ücreti olmayan bankaların listesi diye bir liste veremez aldanmayın lütfen.

Şu anki en güncel EFT ücreti olmayan bir kaç banka ve hesap ismi aşağıda yer almaktadır. Eğer EFT ücreti ödemek istemiyorsanız çalıştığınız bankanın Müşteri Hizmetleri‘ni arayarak bu konuda daha iyi yardım alabilirsiniz. En yakın şubelerden birine uğrayıp direkt olarak da görüşebilirsiniz. Tavsiyemiz en az iki banka da EFT ücreti olmayan hesap açarsanız eğer bankanızın bu konudaki politikasındaki değişimlerden etkilenmeden hemen diğer banka üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Çünkü mevcutta EFT ücreti almayan bir banka ani bir politika değişikliği ile sizden EFT ücreti almaya kalkabilir ki buna itiraz edemezsiniz.

ING BANK – Turuncu Hesap
Finansbank – EnPara
TEB – Marifetli hesap
HSBC – Modern hesap


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


2 yorum

 1. Eksik bir yazı. EFT-Hesap işletim ücreti almayan banka var mı? Evet var. İlki EnPara. Burada ne işlem yaparsanız yapın ücret almıyor.

  İkincisi YapıKredi Nuvo. Sistemi henüz tam oturmasa da EnPara gibi EFT-Havale-Hesap İşletim ücreti vs almıyor.

  Üçüncüsü KuveytTürk. Bu bankada EFT-Hesap işletim gibi hiçbir işlem ücreti almıyor.

  • Merhaba;

   Aslında eksik anlatım yok. Verdiğiniz örneklerden gidersek eğer NUVO ve ENpara uygulamalarında EFT üccreti alınmadığı doğru ancak Yapı Kredi ya da Finansbank şubelerinden herhangi birinden isme bir EFT yapmaya kalkın. Sizden ücret alacaklardır.

   Kuveyttğrk’e gelince evet internet bankacılığı ya da telefon bankacılığından EFT ücreti almıyorlar ama yine bir şubeye uğrayıp EFT yapın. Sizden ücret alacaklardır.

   Zaten yazımızda tüm bankalarda bir şekilde ücretsiz EFt yapma olasılığı olduğundan bahsetmeye çalıştık.

   Anlatım konusunda sıkıntı yaşanmış olabilir.

   İlginiz için teşekkürler

Leave A Reply