EFT Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır? İlgili Bilgiler

0
Advertisement

EFT sorgulama işlemleri ile ilgili bilgiler. EFT ne kadar sürede karşı tarafa geçer? Ne kadar zaman geçtikten sonra sorgulama yapılması gerekir ve EFT sorgulaması bankalar nezdinde nasıl yapılır?

EFT

EFT herkesin bildiği gibi Elektronik Fon Transferi kelimelerinin baş harflerinden oluşan Merkez Bankası idaresince yapılan bankalar arası para transferi olanak tanıyan sistemin adıdır ve her gün inanılmaz miktarlarda EFT gerek bireysel gerekse de kurumsal kullanıcılar tarafından yapılmaktadır.

EFT işlemlerini dilerseniz şubelerden ya da internet bankacılığından, mobil bankacılıktan ya da ATM’lerden yapabilirsiniz. EFT işlemleri yapıldıktan sonraki ilk 10 dakika içerisinde karşı tarafın hesabına geçer. Sistemlerdeki yoğunluklarda bu süre 30 dakikaya kadar çıkabilmektedir.

Peki yaptığınız EFT’nin karşı tarafa gidip gitmediğini nasıl sorgulayabilirsiniz. Eğer ki 30 dakikadan daha fazla bir süre geçmesine rağmen EFT’niz ulaşmadı ise ya da ulaşıp ulaşmadığı konusunda belirsizlik içerisinde iseniz hemen bankanızın Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. EFT sorgulama ekranı diye bir hizmet normalde verilmediği için sadece ve sadece bankanızın Müşteri Hizmetlerinden işlemin tamamlanıp tamamlanmadığını öğrenebilirsiniz.

EFT sorgulama işlemini telefon ile Müşteri Hizmetlerini arayarak Abank, Aktifbank, Albaraka Türk,
Anadolubank, Burgan Bank, Denizbank, Fibabanka, Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bank, HSBC, ING Bank, Kuveyt Türk, Odeabank, Şekerbank, T-Bank, TEB, Tekstil Bank, Turkish Bank, Türkiye Finans, Türkiye İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ile Ziraat Bankasında gerçekleştirebilirsiniz.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply