Banka Kartı Nasıl İptal Edilir?

0
Advertisement

Günümüz piyasasında her sektöre hitap eden bankacılık sektöründe bir bankaya ait minumum 5 farklı bir banka kartı bilinmektedir.

Banka Kartı

Kaynak : pixabay.com

Ki bu bazı bankalarda daha da yüksektir. Kişilerin kart özelliklerine göre yaptıkları başvuru neticesinde aynı bankadan 3 farklı banka kartına sahip olduğunu farz edersek 2 bankadan alacakları kart sayısı da minumum 5’dir. Kişiye düşen banka kart sayısı gereğinden fazla olma sebebiyle kişinin düzensiz ödemelerle beraber meydana gelen aşırı borç kişiyi daima mağdur etmekte ve bu sorunu çözme konusunda hiç bir imkan tanımamaktadır. Haliyle bu kişiler bu durumdan muzdarip oldukları gibi kurtulmak adına banka kartlarını tek, tek inceleyip iptal ettirmek istemekle haklılar.

Öncelikle bir den çok banka kartına sahip olabileceğinizi düşünerek hangi bankalarda hesap kartınızın veya kredi kartınızın olup, olmadığını analiz edip sayıyı netleştirin. Daha sonra bu konuda aynı bankaya ait olan bir den çok kart varsa ilgili bankaya giderek kart iptali dilekçesi doldurarak iptal etme imkanına sahipsiniz. Ancak bilinmesi gereken önemli konu kapattıracağınız banka hesabına ait bir kuruş borcunuzun olmaması gerekmektedir. Ki borcu olan kişilerin hesabının kapatılması mümkün değildir. Ancak bu konuda müşteri talep ederse hesap kapatmak yerine kullanıma kapattırabilir. Daha sonrasında borç ödemesi işleminin ardından hesabıda iptal ettirebilir.

Banka hesabını kapattırmak için yapmanız gereken tek şey bankanın şubesine giderek yazılı bir dilekçe vermektir. İş yoğunluğuna göre 1 hafta’da işleminiz onaylanacak ve iptal edildiğine dair sizlere bilgi verilecektir. Eğer tarafınıza bilgi gelmemişse aksatmadan muhakkak bankaya gitmeli ve durumu sorgulayarak hesabın kapatılıp, kapatılmadığını öğrenmeniz sizler için iyi olacaktır.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply