Banka İnternet Şubesi Nasıl Kapatılır? Hangi İşlemleri Yapmalısınız?

0
Advertisement

Her bankanın kendisine ait IOS ve Android işletim sistemine uygun olduğu bankacılık uygulaması mevcuttur. Ki bu uygulama sürümsüz olarak herhangi bir internet tarayıcı üzerinden de çalışmaktadır.

Özel talep doğrultusunda açılan interaktif bankacılığı tamamen insanların internet üzerinden bankacılık işlemlerini sağlamasını amaçlamaktadır.

Belli bir süreden sonra kullanmayı bırakan veya kullanmak istemeyen kişilerin istemiş oldukları banka internet şubesi kapatma işlemi doğrultusunda yapmanız gereken bankaya giderek bu durumu izah etmenizdir. Bu konuda bankaya gitmeden halletmek istiyorsanız bankanın müşteri hizmetlerine bağlanarak durumu beyan ederek ve güvenlik teyitlerinden geçerek internet şubesini kapatabilirsiniz.

Kişilerin güvenlik önlemini alabilmeleri açısından bankaya güvenememeleri akıllarında soru işareti oluşturmaktadır. İnternet ortamında sürüyle çalıntı kredi kartı olması sebebiyle bu durumun kurbanı olmamak için sırf kredi kartını iptal ettiren insanlar varken interaktif bankacılığından olduğunu düşünen insanlarda mevcuttur. İnteraktif bankacılığı normalde kullanmasını bilene herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Ki burada sizden daha çok bankanın üzerine düşen görev güvenlik açığını sıfıra indirmektir. Bankacılık sektöründe yazılımsal olarak yapılan güvenlik açıklarıyla alakalı çalışmalar esasen tüm banka müşterilerini korumaktadır. Burada bankacıların yaptığı yazılımlar yeterli olmayıp bankalar denetleme kurumu BDK tarafından da denetleme sağlanarak daha güvenli hale gelmesi sağlanmaktadır.

Şartlar ne olursa olsun bu durumdan kurtulmak isteyen kişiler kendi kararlarıyla yukarıda anlattığımız işlemlere göre iptal ettirebilir.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply