Banka Hesabı Nasıl Kapatılır? Ne Yapmak Lazım? Kolay mıdır?

0
Advertisement

Bir banka hesabınız var ve artık o banka hesabını kullanmak istemiyor ve kapatmak istiyorsunuz. Peki bu durumda banka hesabı nasıl kapatılır? ne yapmak lazım?

Hesap İşletim Ücreti

Kaynak : pixabay.com

Bankacılık işlemlerini yönetebilmek ve bir takım para alma, para gönderme işlemlerini yapabilmeniz için bir banka hesabına ihtiyacınız vardır. Bu konuda herhangi bir şart gütmemeksizin her banka mevduat hesabı vermektedir. Kullandığınız banka kartına ilişkin şikayetleriniz oluştu ve bu banka hesabını nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız bu yazı sizleri detaylı aydınlatacaktır.

Genellik le banka hesabı kapatan kişiler hesap çokluğundan kapatmaktadır. Kullanmadıkları hesap kartı hem kredi notunu etkilemekte hem de her 6 ayda bir kart ücreti ödemek zorundadır. Haliyle gereksiz yere ödeme çıkmaması açısından kullanılmayan kartların kapatılması mutlaka gerçekleştirilmelidir. Banka hesabını kapatacak kişiler T.C kimliğiyle beraber banka şubesine gitmeli ve hesap kapatma dilekçesini uygun bir şekilde doldurarak banka çalışanına teslim etmesi gerekmektedir. Banka çalışanı tarafından onaylandıktan sonra kartınız tamamen iptal olmuş olacaktır.

Banka hesabı kapatacak kişilerin hesaba ilişkin herhangi bir tanımlı veya tanımsız borcu bulunmaması gerekir. Veya bu kartın takipte olmaması gerekir. Banka hesabı kapatma işlemlerinde ki hesap mevduatı muhakkak temiz olmalı ve işleme alınmalıdır. Bu durumda hesabınız tamamen kapatılmış olacaktır.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply