Askere Giderken Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ertelenir mi?

0
Advertisement

Askere gidecek olan bir kişinin kredi, kredi kartı ya da farklı bir bankacılık ürün borcu var ise ne olur? Bankalar bu borçları erteler mi?

Bana Kredi Çıkar mı?

Askerlik dönemi gelip çattığında bir kısmımızın maalesef kredi ya da kredi kartı borcu olmaktadır. Bu konuda genelde asker adayları eğer bu tarz borçlara bulaştılarsa eğer borçları temizleyip askere gitmeye çalışmaktadırlar. Ancak bu konuda başarısız olanlar da var?

Peki bankalar askere giden kişilerin kredi, kredi kartı ya da başka bir ürün borcunu askerlik dönemi boyunca erteleyip faizi durdurur mu? Bu konuda ki tek ve değişmez yanıt koskocaman bir HAYIR!!!

Hiçbir bankadan borçlanma yaparken borçlu kişinin askere gitmesi durumunda borçlar ertelenir ya da faiz işlemesi durur gibi bir madde yer almaz alamaz çünkü bankacılığın doğasına aykırı bir durumdur. Bankalar paraları işletmek ve kurumu zarar ettirmeden işletmek zorundadırlar.

Bu sebeple öncelikle askere gidecekseniz eğer borçlu olduğunuz bankaya başvurup borcunuzu bir şekilde ödeme gücünüze göre yapılandırmaya çalışmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda bazı örnek olayların olduğu bilinmekte. Ancak bankaya gitmeden evvel aylık sizin yerinize bir yakınınız bir arkadaşınız veya aile fertlerinden birinin ne kadarlık bir meblağı sizin adınıza yatırabileceğinizi öğrenin ve bankalara o şekilde başvurun. Bankanın size bu konuda kanunen bir anlayış gösterme zorunluluğu yok bunu da unutmayın.

Advertisement

Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply