Akbank Kredi Kartı Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

0
Advertisement

Akbank kredi kartı borcunuzun borç sorgulaması nasıl yapılır? Akbank kredi kartı dönem içi işlemleri, ekstre borcu ve detayı ile limit bilgilerine nasıl hızlı bir şekilde ulaşıp bilgi alabilirsiniz?

Akbank Türkiye’nin en köklü ve en yaygın bankalarından biridir. Tabii durum böyle olunca kredi kartı markası olarak belirlemiş olduğu Axess kredi kartı da bu duruma paralel bir şekilde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Axess kredi kartı sahiplerinin de harcamalarının takibini yapmaları ve ekstre borçlarını zamanında ödeme yapabilmeleri için mutlaka bir takip mekanizması kurmaları ya da mevcut takip sistemlerini kullanmaları gerekmektedir. Krdi kartı kullanımı aslında zordur. Kart borcunu takip etmez ve rahat bir şekilde ekonomik gelirinizden sürekli olarak fazla harcadığınız takdirde kart borcu yüzünden mağdur duruma düşmüş kartzedelerden birisi olmamanız için herhangi bir sebep yoktur. Peki Akbank Axess kredi kartı borcunuzu nasıl takip edeceksiniz?

Akbank Kredi Kartı Borcunuzu Nasıl takip Edersiniz?

Öncelikle eğer akıllı cep telefonu kullanıyorsanız mutlaka Akbank’ın uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra Akbank mobil bankacılığına giriş yaptıktan sonra hem dönem içi harcamalarınızı hem ekstre borç tutarı ile son ödeme tarihi ve minimum ödeme tutarını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda anlık olarak limit takibini de Akbank uygulaması üzerinden 7 gün 24 saat ne zaman isterseniz takip edebilirsiniz.

Mobil bankacılık gibi aynı zamanda aynı kullanıcı adı ve şifreler ile Akbank İnternet Bankacılığı üzerinden de aynen mobil bankacılıkta olduğu gibi Akbank kredi kartınızın tüm borç ve limit bilgilerini takip edebilirsiniz.

Eğer mobil ya da internet bankacılığı kullanmıyorsanız Akbank kredi kartınız ile Akbank ATM’lerinden herhangi birinden kredi kartı borcunuzu ve ekstre bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Advertisement

Dilerseniz e-ekstre talimatı vererek kredi kartı ekstrelerinizi e-postanız üzerinden de takip edebilirsiniz. Bu şekilde postada yaşanan gecikmelerden de kurtulmuş aynı zamanda da kağıt israfı yapmayıp çevre konusunda da duyarlı davranmış olacaksınız.

Aynı şekilde Akbank Telefon Bankacılığı numarası olan 444 25 25 üzerinden sesli yanıt sistemi üzerinden dönem içi işlemlerine, ekstre borcuna ve detayına ve son ödeme tarihi gibi bilgilere hiç beklemeden kredi kartı numaranızı ve kredi kartı şifrenizi tuşlayarak da ulaşabilirsiniz.

“Akbank Kredi Kartı Borç Sorgulama” işlemleri yukarıda anlatıldığı gibi yapılmaktadır. İnternet üzerinden Akbank web sitesi üzerinden ulaşacağınız Akbank internet bankacılığı haricinde hiç bir yerden lütfen sorgulama yapmayınız. Pishing denilen sistemler ile kredi kartı sahiplerinin bilgilerine ulaşmaya çalışan kredi kartı dolandırıcılarından uzak durun.


Bu sitede yayımlanan hiç bir yazı, resim ve benzeri içerik YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Sadece bilgi verme amaçlıdır.


Leave A Reply